Täiuslik lause kohta! Ootan teie 1 lause abi

> Foorumid > Saksa õppetundide küsimused ja vastused > Täiuslik lause kohta! Ootan teie 1 lause abi

TERE TULEMAST ALMANCAXI FOORUMIDESSE. MEIE FOORUMIST LEIAD KOGU OTSITAVA TEABE SAKSAMAA JA SAKSAMAA KEELE KOHTA.
    Sein
    Osaleja

    Mein Freund…… ins Kino……..

    Ideaalne aeg saavutatakse mõlema dürfeni / Fahreni kraadi kasutamisega.

    Lause tegin niimoodi

    Mein Freund darf ins Kino fahren on minu lause õige või vale, tänan juba ette

    mehmet3348
    Osaleja

    perfeckt geçmiş zaman …senin cümle hem yanlış hemde şimdiki zamanla kurulmuş…ne demek istediiğini türkçe yazarmısın..ona göre cümle kurayım

    mehmet3348
    Osaleja

    şaşırdım bi dakika…cümle şimdiki zaman.. doğru cümle..ama sen perfeckt demişsin..perfeckt geçmiş zaman..

    Sein
    Osaleja

    Kas te ei saa modektiga perfekti teha? Arvasin, et see on tehtud, sellepärast küsisin

    Sein
    Osaleja

    Kas te ei saa modektiga perfekti teha? Arvasin, et see on tehtud, sellepärast küsisin

    Kas see vorm võib olla lause? 

    Mein Freund darf ins Kino gefahren 

    gaddarxnumx
    Osaleja

    perfektiga modaalverbe ei kasutata. See pole grammatiliselt vale, kuid sellest on raske aru saada. sest inimesed kasutasid seda suurepäraselt. selle asemel on see kirjutatud minevikus, kasutades modaalverbe prateritum. nii et teie näites:

    Mein Freund durfte ins Kino gehen.

    saab kõige täpsem vorm.

    mer19
    Osaleja

    Mein Freund…… ins Kino……..

    Ideaalne aeg saavutatakse mõlema dürfeni / Fahreni kraadi kasutamisega.

    Lause tegin niimoodi

    Mein Freund darf ins Kino fahren on minu lause õige või vale, tänan juba ette

    Mein Freund darf ins Kino fahren (moodi verbiga olevik ehk Präsens
    Mein Freund durfte ins Kino fahren (Ajalugu modaalverbiga, st Präteritum
    Mein Freundi müts ins Kino fahren dürfen (Moodalverbiga minevik, st Perfekt

    Oluline on ainult üks küsimus. Kui kasutate modaalverbiga lauset, peate alati kasutama abiverbi HABEN. Näiteks: kuigi fahren on tegusõna, mis sisaldab verbi, siis kui märkate, olen kasutanud abiverbi. see tähendab, et Modalverbiga minevikus kasutatavat lauset ei kasutata kunagi koos SEIN-iga, seda kasutatakse alati koos HABEN-iga. lause lõpus olev verb on lõpmata ja ei võta -ge

    Ich soll zu Hause gehen (mul on vaja koju minna) olevikuvorm
    Ich sollte zu Hause gehen (pidin koju minema) EELMISEKS
    Ich habe zu Hause gehen sollen (pidin koju minema) EELMISELT täiuslik

    Hast du mich verstanden?  ya:)

    sõbrad,

    Muidugi on verbil dürfen ka perfekt (gedurft) vorm, kuid sakslased kasutavad praeteritum vormi minevikus.

    ja kui ma ütlen kodus, nimetatakse seda - nach Hause. -Zu hause- tähendab kodus.

    mer19
    Osaleja

    sõbrad,

    Muidugi on verbil dürfen ka perfekt (gedurft) vorm, kuid sakslased kasutavad praeteritum vormi minevikus.

    ja kui ma ütlen kodus, nimetatakse seda - nach Hause. -Zu hause- tähendab kodus.

    oh jah ma märkasin seda nüüd. eks
    ich bin zuhause
    ich gehe nach hause

    Entschuldigung… teşekkürler :)

    mer19
    Osaleja

    Mein Freund darf ins Kino fahren (moodi verbiga olevik ehk Präsens
    Mein Freund durfte ins Kino fahren (Ajalugu modaalverbiga, st Präteritum
    Mein Freundi müts ins Kino fahren dürfen (Moodalverbiga minevik, st Perfekt

    Oluline on ainult üks küsimus. Kui kasutate modaalverbiga lauset, peate alati kasutama abiverbi HABEN. Näiteks: kuigi fahren on tegusõna, mis sisaldab verbi, siis kui märkate, olen kasutanud abiverbi. see tähendab, et Modalverbiga minevikus kasutatavat lauset ei kasutata kunagi koos SEIN-iga, seda kasutatakse alati koos HABEN-iga. lause lõpus olev verb on lõpmata ja ei võta -ge

    Ich soll zu Hause gehen (mul on vaja koju minna) olevikuvorm
    Ich sollte zu Hause gehen (pidin koju minema) EELMISEKS
    Ich habe zu Hause gehen sollen (pidin koju minema) EELMISELT täiuslik

    Hast du mich verstanden?  ya:)

    özür dilerim..  yanlış yazmışım hemen düzeltiyorum. sonradan farkettim…doğru olan şöyle:
    ich soll nach Hause gehen
    ich sollte nach Hause gehen
    ich habe nach Hause gehen sollen (seda tavaliselt ei eelistata.)

Kuvatakse 9 vastust – 1 kuni 9 (kokku 9)
  • Sellele teemale vastamiseks pead olema sisse logitud.