Wide Time saksa keeles

> Foorumid > Cafe almancax > Wide Time saksa keeles

TERE TULEMAST ALMANCAXI FOORUMIDESSE. MEIE FOORUMIST LEIAD KOGU OTSITAVA TEABE SAKSAMAA JA SAKSAMAA KEELE KOHTA.
    barli
    Osaleja

    Arkdaslar foruma yeni üye oldum  biraz inceledikten sonra zamanlar konusunda eksik bir sey farkettim.Ekleme yapmak istedim ama konu kilitliydi…Almancadaki Genis zaman gibi ….

    Almanca genis  zaman simdiki zamanla yapilmaz tamamen yanlis diyebilirim…örnek olarak!

    Almanca genis zaman “sollen” yardimci fiili ile yapilir…

    Ich soll of ins in Kino gehen (ma käin tihti kinos) või (ma pean kinos käima)

    Kuid lai ajavorm väljendub niimoodi saksa keeles ..

    Kui tööd nii öelda, oleks vale nagu praegu,

    Nagu näiteks ich gehe of ins ins Kino näitel (ma käin kinos Sagedasti)

    Bunu bilmenizde fayda var….Bu arada konuyu yanlis yere actiysam kusura bakmayin.
    Austused….

    barli
    Osaleja

    Bu arada bazi kelimelerde  var kusura bakmayin , konuyu tam anlamaniz icin bir örnek daha vermek istedim…

    ich soll heute Abend vorbeikommen. (bu aksam yanina gelirim) örneginde oldugu gibi apacik genis zamandir….

    Džinnitoonik
    Osaleja

    Ma arvan, et te segate seda. Solli verbi kasutatakse nii, nagu peaks / peaks või hädavajalik olema. Võib olla kohti, kus see tähendab olevikku, kuid kui õige on öelda, et vasakpoolne tähendab otseselt olevikku? Türgi keeles kasutatakse verbi sollen, kui edastatakse kelleltki teiselt minevikus väljendatud asju -mişiga.

    barli
    Osaleja

    Muidugi on teil õigus, kuid verb vasakule ei piirdu nii palju, ma pole ka nõus ja aktsepteerin olevikku, kui sellest aru saan.

    Biliyorsunuzki ingilizcede The Simple Present Tense genis zamandir,iyi ingilizce konusan bir alman  bu zamani almancaya cevirdigi zaman % 90  sollen fiili ile ceviri yapar  yaklasik %10 kisminda  simdiki zamani kullanir.Eger sizinde iyi ingilizce konusan alman arkadasiniz varsa size aynen benim söylediklerimi söylecektir…saygilar

Kuvatakse 3 vastust – 1 kuni 3 (kokku 3)
  • Sellele teemale vastamiseks pead olema sisse logitud.