Çocuk bakımı – part time çalşma ve dil kursu

TERE TULEMAST ALMANCAXI FOORUMIDESSE. MEIE FOORUMIST LEIAD KOGU OTSITAVA TEABE SAKSAMAA JA SAKSAMAA KEELE KOHTA.
    istanbullu on
    Osaleja

    Tere;

    Tervitused kõigile Germanxi liikmetele

    Järgmisel kuul kolime koos 1 -aastase pojaga Saksamaale. Mu naine on Saksamaa kodanik.

    Ma loobusin oma tööst Türgis. Mu naine sai Saksamaal tööd.

    1) Hoolitsen lapse eest esimestel kuudel. Kas väljaspool Kindergeldi on osariigilt abi? Arvan, et Saksamaa kodanikele antakse lapse eest hoolitsemisel abi, kas seda kohaldatakse välismaalastele?

    2) Võin teatud tasu eest töötada osalise tööajaga kodus ettevõttes TR, millest loobusin. Kas see muudab mu abikaasa maksuklassi (steuerclasse)? Kas sellel on meile negatiivne või positiivne mõju?

    3) Kas riik võib sundida mind keelekursusele, sest ma hoolitsen lapse eest? Mul on A2 sertifikaat Türgist Goethe.

    Ootan väärtuslikke kommentaare nendes küsimustes kogenud Germanxi liikmetelt.

    Lugupidamisega

    Kaan
    Osaleja

    1) Ma ei ole kindel, aga kui maja kogutulu jääb alla 1200 euro, siis ma ei usu, et saate muud toetust kui Kindergeld, ma ei usu, et sakslasena või teise riigi kodanik.

    2) Kui märkate, et töötate kodust osalise tööajaga, võib mõne aja pärast tekkida probleeme panga kaudu TR-lt tehtud maksetega.

    Steuerclasse kohta
    https://www.steuerklassen.com/steuerklassenrechner/
    Selle aadressi järgi saate arvutada. Sel juhul saate teada, kuidas see mõjutab teie sissetulekut.

    3) Püsiseansi jaoks küsitakse teilt kindlasti B1. Vastasel juhul peate seda pikendama, tasudes aastamaksu. Lugesin korra foorumist, et ilma Saksamaal kursusele minemata saate piiramatult seansse, kui sooritate saadud tunnistusega B1 eksami otse Goethes. Kui teil on häid teadmisi A2 tasemel, arvan, et teil ei ole raske B1 ettevalmistada. 

Kuvatakse 1 vastus (kokku 1)
  • Sellele teemale vastamiseks pead olema sisse logitud.