Vastsündinud lapse kodakondsus ja registreerimise kord

TERE TULEMAST ALMANCAXI FOORUMIDESSE. MEIE FOORUMIST LEIAD KOGU OTSITAVA TEABE SAKSAMAA JA SAKSAMAA KEELE KOHTA.
    posmasterr on
    Osaleja

    Sõbrad tere.
    On olukord, et ma ei saa kuumusest välja. Mul oli laps 2 kuud tagasi. Kuigi mu naine, tema ema on juba 25 aastat Saksamaal elanud, sai ta 2015. aastal Saksamaa kodanikuks. Ja nüüd on ta Saksa kodanik. Olen Türgi kodanik. Küsimus on natuke naljakas, aga millise riigi kodanik see laps saab olema? :)
    Einwohnermeldeamt ütleb, et temast saab Saksamaa kodanik, kuid Türgi rahvastikubüroo ütleb ka, et kuna isa on Türgi kodanik, peab tal olema Türgi identiteet ja ta peab olema Türgi kodanik.
    Nüüd on minu küsimus selline; mõlema riigi kodanikud ei saanud kodakondsust jagada. Kuna te pole välismaalaste hulgas registreeritud, siis mis teed ma peaksin järgima ja kas on olemas topeltkodakondsus või midagi, siis ma ei tea sellest. oleksin tänulik, kui saaksite aidata.

    muhendus
    Osaleja

    Ma tean, et ta räägib tõtt mõlemalt poolt, kuna tema ema on Saksamaa kodanik, on laps pärit Saksa esivanematest ja on Saksamaa kodanik. Samuti, kuna tema isa on Türgi kodanik, saab temast ka Türgi kodanik. Teie laps on topeltkodanik :) Kuna tal on esmasünniõigus (omandamata) kodakondsus, ei pea ta suureks saades valima kodakondsust, topeltkodakondsust kogu eluks.

    muhendus
    Osaleja

    https://www.calisma.de/index.php?option=com_k2&view=item&id=24:alman-vatandaşlığının-kazanılması&Itemid=6&tmpl=component&print=1

    "NS. Olukorrad, mis võimaldavad topeltkodakondsust

    1. Kahekordsed kodanikud sünni järgi

    Kodakondsused, mis on sündides saadud vanemliku kodakondsuse alusel, toovad kaasa seadusliku "topeltkodakondsuse", kusjuures vanematel on erinevad rahvused. Näiteks laps, kelle ema on Saksamaa kodanik ja isa Türgi kodanik, on sündinud topeltkodakondsusega. Selle inimese jaoks ei saa kunagi valida kodakondsust. Sel viisil topeltkodakondsuse omandajate ja valikuliselt topeltkodakondsusega inimeste olukord on erinev.

    muhendus
    Osaleja

    Sõbrad tere.
    On olukord, et ma ei saa kuumusest välja. Mul oli laps 2 kuud tagasi. Kuigi mu naine, tema ema on juba 25 aastat Saksamaal elanud, sai ta 2015. aastal Saksamaa kodanikuks. Ja nüüd on ta Saksa kodanik. Olen Türgi kodanik. Küsimus on natuke naljakas, aga millise riigi kodanik see laps saab olema? :)
    Einwohnermeldeamt ütleb, et temast saab Saksamaa kodanik, kuid Türgi rahvastikubüroo ütleb ka, et kuna isa on Türgi kodanik, peab tal olema Türgi identiteet ja ta peab olema Türgi kodanik.
    Nüüd on minu küsimus selline; mõlema riigi kodanikud ei saanud kodakondsust jagada. Kuna te pole välismaalaste hulgas registreeritud, siis mis teed ma peaksin järgima ja kas on olemas topeltkodakondsus või midagi, siis ma ei tea sellest. oleksin tänulik, kui saaksite aidata.

    Kas olete postimeistrit lugenud?

Kuvatakse 3 vastust – 1 kuni 3 (kokku 3)
  • Sellele teemale vastamiseks pead olema sisse logitud.