15. õppetund: Perektif – minevik koos Di-ga saksa keeles

> Foorumid > Saksa aja ja konventsioonid > 15. õppetund: Perektif – minevik koos Di-ga saksa keeles

TERE TULEMAST ALMANCAXI FOORUMIDESSE. MEIE FOORUMIST LEIAD KOGU OTSITAVA TEABE SAKSAMAA JA SAKSAMAA KEELE KOHTA.
    MuhaяяeM
    Osaleja
    OLI TÄIUSLIK (EELNE AEG -Dİ-ga)

    • SISSEJUHATAV TEAVE
    • [/ List]

      Siiani oleme saksa keeles uurinud olevikku (Präsens) ja minevikku -di-ga (nimetatakse ka Präteritumiks või Imperfektiks).

      Selles tunnis uurime Das Perfekti teemat. Perfekt, nagu ka Präteritum, tähendab -di-ga minevikku.
      Kirjeldab minevikus tehtud ja lõpetatud toiminguid.
      Nende kahe vahel on teatud erinevused; Präteritumit kasutatakse üldiselt kirjakeeles, seda kasutatakse kõnepruugides, laialdaselt muinasjuttudes, romaanides või lugudes, Perfekti kasutatakse kõnekeeles, seda ei kasutata sellistes teostes nagu romaanid ja lood.
      Need kaks ajavormi võivad viidata kõikidele möödunud aegadele vastavalt oma kohale, välja arvatud minevik ajaga-puder.
      Näiteks võivad need vastata ajavormidele nagu "töötasin", "töötasin varem", "töötasin", kuid neid ei kasutata ajavormide puhul koos -mish'iga nagu "töötasin", "töötasin".

      Nagu näinud meie eelmistes õppetundides, Präteritumi ja Präseni aegade ajal,

      TEEMA + SÕNA + MUUD PUNKTID

      Kuid see järjestus muutub Perfekti puhul (minevik koos -di-ga). Perfektis kasutatav muster on järgmine:

      TEEMA + TÄIENDAV VERB + MUUD PUNKTID + ESAS VERBAL

      Nagu näete, tekib abiverbi mõiste, mida me oma eelmistes tundides ei näinud.

    • II. ABIVERB
    • [/ List]

      Perfekti valmistamisel kasutatakse kahte abiverbi, need on; HABEN ja SEIN on elevandid.
      Abiverbina pole neil verbidel mõtet, mistõttu neid ei saa türgi keelde tõlkida.
      Perfekti valmistamise ajal on need tegusõnad konjugeeritud vastavalt olevikule (Präsens). (See reegel ei aja teid segadusse, oleme selle andnud lisateabena, peate lihtsalt teadma).
      Anname nüüd nende tegusõnade konjugatsiooni oleviku järgi.

      inimesed COMM SEA
      ben / ich olema konteiner
      sen / du oled bist
      o / er / sie / es müts on
      me / wir olema on
      sa / ihr habt seidema
      nad / sie olema on
      sina / sie olema on

      Ülaltoodud tabelis on toodud Perfektis kasutatud habeni ja seina abiverbi isiklikud kaadrid.
      Abisõna määratakse vastavalt lause subjektile, näiteks esimeses individuaalses nimes olevas lauses, mida „abistava toiminguna kasutatakse n bin või ine habe yani.
      Laus, mille teema on “ihr id või ıla ihr ya, kasutab seda e-t või“ seid Öz ”.

      Perfektiga loodud lauses tuleb need abiverbid konjugeerida vastavalt subjektile, ülaltoodud tabel tuleks meelde jätta, sest perfektiga tehtud lausetes on subjekti ja abiverbi ühilduvus.
      Põhiverb (partizip perfekt) isikute järgi ei muutu, see on kõigi isikute jaoks sama (näeme allpool). Seetõttu on Perfektil subjekti ja abiverbi ühilduvus sel ajal loodud lausetes.

      Kuna me kasutame Perektifis subjekti järel abitegusõna ja meil on kaks abiverbi, “haben” ja “sein”, siis kas sel juhul kasutame “haben” või “sein”?
      Millist me valime? Mida me valime?
      Meie vastus neile küsimustele on järgmine: peaverbi vaadates määrame, millist abiverbi Perfektis kasutada.
      Mõned verbid on kasutatud, mõned on kasutusel, mõnda verbi kasutatakse. Me otsustavad, millist verb tuleb kasutada, kui vaadata verbi cümlen peamist sõna.

      Üldiselt on Perektifi enim kasutatud abitegusõna "olema”. Eriti mõned ebaregulaarsed verbid Özellikleolema“Kasutatud.
      Näete, mis verbi kramp, verb ja verb järgmises verb loendis.
      Nagu me varem öelnud, saksa keele grammatika on struktuur, mis nõuab intensiivset memorization, nii haben verb, mis on vaja meelde verbi näha, mida on saadaval.
      Kui teil on vaja teha väike grupp; çıkmak Sein i kasutatakse koos tegusõnadega, mis annavad inimesele tähenduse või muudavad liikumist (näiteks ülalt alla, liikumiseks paremalt vasakule või liikumiseks mis tahes suunas tasasel pinnal).

      Et näha enimkasutatavaid ebaregulaarseid verbe koos nende tähendustega, õppida, milliseid verbe kasutada habeni ja milliseid seina. kliki siia aga kui te pole teemaga kursis, lugege esmalt teema lõpuni.

    • III. PÕHISUBA (PARTISIP PERFECT)
    • [/ List]

      Partizip Perfekt, Perfekt on lausete loomisel kasutatav sõnaühend.
      Samal ajal kasutame tegusõnade Partizp Perfekt seisundit, luues Plusquamperfecti aja, mida näeme tulevikus.
      Partizip Perfekt ei ole verbi konjugatsioon inimese järgi, see on verbi versioon, mis on saadud verbile mõningate manuste lisamisega, ja lause tegemiseks on vaja meelde jätta verbide Partizip Perfekti olekuid. Perfekt (minevik koos -di-ga).
      Nagu me oma eelmistes õppetundides nägime, tõime verbi juure mõne järelliite, et teha lause Präsensis, see tähendab praegusel ajal või Präteritumis, kuid Perfekt pole aja jooksul selline, Perfekt kasutab seda Partizip Perfekti verbivorm, infinitiivivormi ei kasutata või verb on juurdunud. Manuste muutmist vastavalt üksikisikutele ei kaasne.
      Partizip Perfekt lõpus asub lause ja poolte poolt değişmez.perfekt aega lausete osariigid muutuvate midagi võrreldes seadistamisel pool, peamised tegusõna (siin nime Partizip Perfektlerini) muutuvad vastavalt isiku suhtes üks riik .ie lause kõigi üksikisikute oluliselt mõjutada tegelik.

      Tegelikult Perfekt Partizip verb moodustatud mõned manused lisatud, kuid kuna konkreetse ebareeglipärased verbid nende lisade alusel, mida lisatakse olla kindel, nimelt Perfekt Partizip juhtudel olid põhjustatud tegude puudumine konkreetse reegli peab eraldi teada.
      Kuid võib anda regulaarsete verbide jaoks lihtsa reegli ning seda reeglit kasutades on võimalik korrapäraste verbide Partizip Perfekt vorme luua.

      Tavaliste verbide Partizip Perfekt saadakse järgmise reegli alusel:

      Tee kokku + näpunäide + teekid

      näited:

      "liebenVerbi juure seesliebeSelle vormi Partizip Perfekt saamiseks ge juuri lõpus t Lisame.
      Ma mõtlen: ge lieb t


      geliebter (Märkus: Et leida root infinitiivisüs- väljendavaid manus eemaldati, kusjuures mõõtur manus-dr, seega tahapoole, Lieber sõna.)

      Hören tegusõna juur kuulama rulli. Et saada selle tegusõna Partizip Perfekt, ge lisame juure lõpus t Lisame.
      Ma mõtlen: ge hör t


      kuulub

      seetõttu lieben Verbi partizip Perfekt geliebter d. Hören Verbi partizip perfekt kuulub rulli.
      Sel moel võite ka luua korrapäraste toimingute Partizip Perfekt juhtumeid.

      Nagu me varem ütlesime, võite leida saksa keele grammatikast palju erandeid. Siin on mõned erandid.
      1. Mõned korrapärased teod ei võta geeksid nende esikülgedele.
      2. See lisab e-tähe t-i ja verbi juurte vahel, lisades tuplehtede lisamiseks tüpole, mille juured on d, t, m, n.
      Seepärast tuleb meelde jätta ka sellesse gruppi sisenevad tegevused.
      Mis puutub ebaregulaarsetesse verbidesse; Kahjuks ei saa ebareeglipäraste verbide puhul sellist reeglit anda, seetõttu tuleks iga ebaregulaarne verb, vähemalt enamkasutatavate partizip Perfekt ükshaaval meelde jätta.
      Teavet ebaregulaarsete verbide Partizip Perfekti kohta antakse allpool.

      Jätkame mõne väikese näitena, et teema kokku võtta ja kirjutame Perfekt ajakirjeldused.

      Perfektiga minevikus loodud lihtsad laused, nimelt di:

      ich habe gehört: Duydum

      ich: Teema (1, ainsus)
      Habe: Abitelg verb (verb conjugation of haben verb 1)
      gehört: põhitegusõna (verbi hören Partizip Perfekt)

      Siin kasutasime abitegusõna “haben”, sest “haben” kasutatakse koos tegusõnaga “hören” ((meeldejätmine).

      Sie haben gehört: Duydular

      Sie: Teema (3, mitmuses)
      haben: abitegur (verb conjungation of haben verb 3)
      gehört: põhiline verb (Partizip Perfekti verb tegusõna)

      erk gehört: Duydu

      er: teema (3, üksikisik)
      line: abistav verb (pildid vastavalt individuaalsele 3-ile haben verb)
      gehört: põhiline verb (Partizip Perfekti verb tegusõna)

      ich bin erkrankt: ma olin haige (olin haige)

      ich: Teema (1, ainsus)
      prügikasti: abistav verb (sein verb koos 1.
      erkrankt: peamine verb (Partizip Perfekti of erkranken verb)

      Siin kasutatakse verbi “sein”, kuna en sein kasutatakse verbi “varajane r (meeldejätmine).

      sie ist erkrankt: olin haige

      sie: Teema (3, ühe inimesega)
      ist: abistav verb (sein verb 3 üksikisiku järgi)
      erkrankt: peamine verb (Partizip Perfekti of erkranken verb)

      Nagu näha eespool lihtsa näite, Perfekt Partizip (peamine tegusõna) ei muutu vastavalt isikutega vastavalt sama kalmaktadır.şahıs abi muutes asju kõigile osapooltele fiildir.partizip Perfekt (peamine tegusõna) asub lause lõppu.
      Täiendav verb tuleb pärast subjekti, näiteks piisab, kui muudate küsimuse esitamiseks abimaterjali positsiooni.

      er hat geört: Kuule.
      Mis viga on? : Kas sa kuulsid?

      du hast gehört: kuula seda.
      hast du gehört? : Kas sa kuuled?

      Näiteid võib anda.

      Nüüd, kui oleme õppinud Perfekti peamised elemendid, lause pingeread, mõned näited lausete osariigid ja Partizip perfekt.şi nüüd yazalım.düzenl ole erinevus nii toimetamine lauses ebareeglipärased verbid verbide, in oluşturulmasındadır.yukarı ainus erinevus Perfekt Partizip andsime eeskirjad jäävad verbid, see reegel ei kehti ebareeglipärased verbid.

      Nii et nüüd anname enimkasutatavate ebakorrapäraste verbide Partizip Perfects ja nendega koos kasutatava abiverbi (sein / haben) tähendused.

      german-perfect1.png
      german-perfect2.png
      german-perfect3.png

      Ülaltoodud tabelite esimeses veerus (kõige vasakpoolsemas) on antud verbi infinitiivivorm, teises veerus partiip Perfekt verbivorm, see on see osa, millest Perfektis lause tehakse. Iga verbi Partizip Perfekt tuleks meelde jätta. Verbi türgi ekvivalent on toodud vasakul kolmandas veerus. Selle verbiga kasutatav abiverb on näidatud veerus.
      Perfectis kasutatakse enamasti abiverbi "haben". Oleme püüdnud lisada peaaegu kõik ebaregulaarsed verbid, mida kasutatakse "sein"-ga. Seetõttu on suure tõenäosusega õige kasutada haben koos verbiga, mida ei sisaldu ülaltoodud tabelit.

    • IV. VALIM LAUSED
    • [/ List]


      Ich habe gespielt: Ma mängisin.

      Ich habe in diesem Garten gespielt: Mängisin selles aias.

      Muharrem und seine Frau haben in diesem Garten gespielt: Muharrem ja tema naine mängisid selles aias.

      Ich habe aufgeräumt: Ma kogusin.

      Ich habe mein Zimmer aufgeräumt: Koristasin oma toa ära.

      Ich habe gestern mein Zimmer aufgeräumt: Korrastan eile oma tuba.

      Ich habe gestern Abend mein Zimmer aufgeräumt: Korrastasin eile õhtul oma toa.

      Kas teil on Zimmer aufgeräumt? : Kas tegite oma toa korda?

      Wir haben sisseehitatud Fabriku käiguvahetuses: Töötasime selles tehases.

      Muharrem hat sein Auto verkauft: Muharrem müüs oma auto maha.

      Müts Muharrem sein Auto verkauft? : Kas Muharrem müüs oma auto maha?

      Ich bin gestern zoom Arzt gegangen: Käisin eile arsti juures.

      Bist du gestern zoom Arzt gegangen? : Kas sa käisid eile arsti juures?

      Kas sa tahad gestern ins Kino gegangen? : Kas sa käisid eile kinos?

      Ich bin in die Türkei gefahren: Käisin Türgis.

      Kas olete Hemd gesehen? : Kas olete mu uut särki näinud?

      Nii oleme lõpetanud Das Perfekti teema, oma järgmises tunnis käsitleme Plusquamperfekti (minevik mishiga) teemat.

      …Selle aja suurim kingitus ja kohustus on päästa usku ja töötada viisil, mis tugevdab teiste usku. (Bediüzzaman)

    öö 2
    Osaleja

    Sisemine habe gestern abend Suppe gekocht. (Eile õhtul keetsin suppi.)

    Ich habe heute morgen mit meiner Freundin gefrühstückt. (Sõin täna hommikul sõbrannaga hommikusööki.) ;D

    Meine Freundini müts Lotto Geld gewonnenis. (Mu sõber teenis Lotto käest raha.)

    Andke mulle kohe teada.
    (Aitasin ema eelmisel nädalal.)

    Ich habe kiiresti seid 1 Monat plates mit den Deutsch Übüng angefangen. (Hakkasin uuesti umbes kuu aega saksa keeles tööle.)

    Kas on tõsi, et kuidagi ei saa… ::) häbi :)

    MuhaяяeM
    Osaleja

    Tundub, et lauses 2 on midagi kummalist ;)

    öö 2
    Osaleja

    Ma arvan, et parandasin selle ;D
    Härra Muharrem, olen oma ettevaatamatusest hädas, nüüd on häbi :)

    MuhaяяeM
    Osaleja

    Ma ei näinud midagi, mis paraneks, kas ma näen seda valesti või???

    öö 2
    Osaleja

    Ma ei näinud midagi, mis paraneks, kas ma näen seda valesti või???

    piinlik:) ??? ::)

    MuhaяяeM
    Osaleja

    Olgu, tõlge on ka muutunud, nüüd on kõik korras :)

    öö 2
    Osaleja

    Olgu, tõlge on ka muutunud, nüüd on kõik korras :)

    halayy:) tants:) plaksutage:) yuppie:) halayy:)

    yanliz008
    Osaleja

    Aitäh lausete eest

    wappo
    Osaleja

    Oh, jumal õnnistagu sind... Kui me niimoodi ummikusse jääme, tuleme siia ja vaatame asja üle... Suur tänu... ;)

    dielosch
    Osaleja

    Kuidas me neid asju negatiivselt teeme?

    OZGE94
    Osaleja

    Kas keegi palun selgitaks verbi “teilnehmen” täiuslikku vormi????

    daphnexnumx
    Osaleja

    Tere, avastasin just selle saidi, kuid see on väga hästi selgitatud, tänan teid väga. Olen olnud 2 kuud Saksamaal ja üritan saksa keelt õppida. Minu jaoks on see väga raske. Ma ei tea, mida teha. Ma ei oska ikka lauseid teha ja korralikult rääkida, palun aidake mind. aitäh

    ashley
    Osaleja

    Kas keegi palun selgitaks verbi “teilnehmen” täiuslikku vormi????

    teilgenommen

    ssseda
    Osaleja

    tantsima :)

    täht22
    Osaleja

    Tere, mul on vaja kiireid perfektlauseid. Aitäh

Kuvatakse 15 vastust – 1 kuni 15 (kokku 23)
  • Sellele teemale vastamiseks pead olema sisse logitud.