Euroopa Nõukogu ühised keelekriteeriumid (A1-A2-B1-B2-C1-C2)

> Foorumid > Saksa A1 eksami, A2, B1, Saksa KPDSi, KPSSi ja teiste Saksa eksamite jagamine > Euroopa Nõukogu ühised keelekriteeriumid (A1-A2-B1-B2-C1-C2)

TERE TULEMAST ALMANCAXI FOORUMIDESSE. MEIE FOORUMIST LEIAD KOGU OTSITAVA TEABE SAKSAMAA JA SAKSAMAA KEELE KOHTA.
    MuhaяяeM
    Osaleja

    Mis on Euroopa ühised keelekriteeriumid?

    Ühised Euroopa keelekriteeriumid on Euroopa Nõukogu kehtestatud programm, mis seab keeleõppe tasemed selgete ja arusaadavate standarditega ning selgitab, mida keeleõppija millisel tasemel teha saab. Praegu rakendavad seda paljud ELi, ELi kandidaatriigid ja kolmandad riigid. Nende kriteeriumide kohaselt koosnevad võõrkeelte tasemed 1 tasemest nagu A2, A1, B2, B1, C2 ja C6.
    Euroopa ühine keelte tugiraamistik liigitab keeleoskuse viide põhirühma:

    • Kuulamine

    • Lugege

    • Vestlus (dialoog)

    • Suuline väljend (monoloog)

    • Kirjalik väljend

    Õpetamine toimub kõigi viie oskuse tasakaalustatud arendamise abil, kasutades kaasaegset suhtlemismetoodikat.

    Keeletasemed vastavalt Euroopa ühistele keelekriteeriumidele:

    A1
    Oskab mõista ja väljendada end igapäevases elus tuttavate väljendite ja lihtsate lausetega, mis väljendavad konkreetseid vajadusi. Oskab ennast ja teisi tutvustada, esitada küsimusi teiste isikliku teabe kohta (näiteks kus nad elavad, keda nad teavad) ja vastata neile küsimustele. Kui inimesed, keda ta räägib, räägivad aeglaselt ja selgelt ning on valmis teda aitama, saab ta suhelda lihtsal viisil.

    A2
    Oskab mõista lauseid ja otsekõnes sageli kasutatavaid väljendeid (nt teave inimese, pere, ostude, töö ja lähiümbruse kohta). Oskab suhelda lihtsates ja tavapärastes olukordades ning oskab tuttavaid ja tuttavaid teemasid lihtsalt ja vahetult edastada. Oskab lihtsate väljenditega kirjeldada kohta, kust ta on pärit, oma haridust, oma lähikeskkonda ja olukordi, mis on otseselt seotud vajadustega.

    B1
    Saab aru aine põhipunktidest, kui tavakeelt kasutatakse selgelt tuttavates õppeainetes nagu kool, töö, vaba aeg jne. Saab hakkama enamiku reisides ette tulnud olukordadega kohtades, kus räägitakse saksa keelt. Oskab end väljendada tuttavatel teemadel ja isiklikel huvidel, lihtsal tasemel ja teemasid seostades. Oskab kirjeldada sündmusi ja kogemusi, unistusi, lootusi ja eesmärke, põhjendada ja selgitada oma seisukohti lühidalt.

    B2
    Oskab aru saada oma harus raskete konkreetsete ja abstraktsete teemade tekstide ning arutelude sisust. Oskab spontaanselt ja ladusalt rääkida ja suhelda kellegagi, kes räägib tavalises vestluses oma emakeelt, nii et kummalgi pole suuri raskusi. Oskab end selgelt ja üksikasjalikult väljendada väga erinevatel teemadel. Ta saab väljendada oma isiklikku arvamust päevakajalises küsimuses ja loetleda erinevate võimaluste eelised ja puudused.

    C1
    Oskab mõista rikkalikke ja sisukaid, erinevates valdkondades kirjutatud tekste ning paljastada varjatud tähendusi. Ta väljendab ennast spontaanselt ja ladusalt ega otsi enam sageli sõna, mida ta ei tea / ei mäleta. Oskab keelt paindlikult ja tõhusalt kasutada igapäevaelus, ärielus, kutsehariduses ja kõrghariduses. Ta saab end keerulistes olukordades selgelt ja süsteemselt väljendada ning seda tehes saab erinevate strateegiate abil ühendada teiste tekstidega.

    C2
    Oskab raskusteta mõista kõike kuuldut ja loetut. See võib kokku võtta kirjalikest või suulistest allikatest saadud teabe, seda põhjendada ja esitada märkustega. Oskab ennast vabalt ja täielikult spontaanselt väljendada, väljendades peent tähenduse erinevusi ka keerulistes olukordades.

    erutatud
    Osaleja

    Aitäh Muharrem, see oli tõesti tore ja põhjalik selgitus...

    detektiiv
    Osaleja

    Tegelikult õppisin kursustel midagi varemgi. Kuid minu arvates võib minu saksa keele tase olla A1.

    senay61
    Osaleja

    Minu oma on vist A2 :(      Läksin C2-st, kuid mul on silmad B1-l, las ma ütlen teile ka :)

    Bekirefe
    Osaleja

    Ma olen lihtsalt a1 :D Aitäh muide teabe eest

    minu tase on b1
    ära karda :D

    tere sõbrad, mis on B1 sertifikaat, kust seda saab ja millal ja mul on hea meel, kui saate aidata.

    miks keegi ei vasta

    järeltulija
    Osaleja

    mehmetdemiray b1 Saksa keele kesktasemel omandab eksam 6-kuulise saksa keele kursuse (lõimumine) lõpus.

    Aitäh halegül vastuse eest. Kas on mõni asutus, kes seda kursust pakub või saab seda mõnelt kursuselt võtta? Tänan ette.

    viimane sõna
    Osaleja

    Olen endiselt A1 tasemel, kui eksami sooritan, saan loodetavasti edasi minna.  ;)

    esma 41
    Osaleja

    Täname jagamise eest, hr Muharrem.

    Kui ma ei eksi, peaks see olema C2....  ;D
    Oskab raskusteta mõista kõike kuuldut ja loetut. See võib kokku võtta kirjalikest või suulistest allikatest saadud teabe, seda põhjendada ja esitada märkustega. Oskab ennast vabalt ja täielikult spontaanselt väljendada, väljendades peent tähenduse erinevusi ka keerulistes olukordades.

    piinlik:) aplaus:)

    erutatud
    Osaleja

    Täname jagamise eest, hr Muharrem.

    Kui ma ei eksi, peaks see olema C2....  ;D
    Oskab raskusteta mõista kõike kuuldut ja loetut. See võib kokku võtta kirjalikest või suulistest allikatest saadud teabe, seda põhjendada ja esitada märkustega. Oskab ennast vabalt ja täielikult spontaanselt väljendada, väljendades peent tähenduse erinevusi ka keerulistes olukordades.

    piinlik:) aplaus:)

    WAW, mis sa oled, Esma... ;D plaksutage :) okei :)

    Kui ma vaid saaksin neid asju ühel päeval teha…:)

    esma 41
    Osaleja

    Jumal õnnistagu sind.

    See juhtub siis, kui töötate, isegi kui teil on selline otsusekindlus, võite jõuda isegi C3 tasemeni.  :)

    Ma elan oma elu Saksa keel Ma veetsin selle kooli ajal, see on kõik. ;D

    Kadestan ka sinu türgi keelt, soovin, et saaksin rääkida nagu sina.  ;)

    Kogun teema kokku siis, kui töötan, nagu ülalpool kirjutasin (ilma teemat levitamata).

    Visadust ja kannatlikkust…. Nendest piisab, muidugi on vaja pisut mõistust. 

    Soovin kõigile edu sellel teel.  ;)

    esma 41
    Osaleja

    InsAllah ülendatud.

    See juhtub siis, kui töötate, isegi kui teil on selline otsusekindlus, võite jõuda isegi C3 tasemeni.  :)

    Ma elan oma elu Saksa keel Ma veetsin selle kooli ajal, see on kõik. ;D

    Kadestan ka sinu türgi keelt, soovin, et saaksin rääkida nagu sina.  ;)

    Kogun teema kokku siis, kui töötan, nagu ülalpool kirjutasin (ilma teemat levitamata).

    Visadust ja kannatlikkust…. Nendest piisab, muidugi on vaja pisut mõistust.  ;D

    Soovin kõigile edu sellel teel.  ;)

    03
    Osaleja

    Oskan 4 keelt, sealhulgas saksa keelt olen see mees, kes on Euroopa Ülemkogu ühised keelekriteeriumid pea peale pööranud, kofe:) Aga nüüd ootan viisat, kallimaga kohtuda ei saaks:( Mis oleks! ole nagu ma oskaks 4 keelt, mitte 14, linnuke :)

Kuvatakse 15 vastust – 1 kuni 15 (kokku 40)
  • Sellele teemale vastamiseks pead olema sisse logitud.