Üleminek Saksamaa kodakondsusele

TERE TULEMAST ALMANCAXI FOORUMIDESSE. MEIE FOORUMIST LEIAD KOGU OTSITAVA TEABE SAKSAMAA JA SAKSAMAA KEELE KOHTA.
    Kaksikud
    Osaleja

    Ausalt öeldes on mulle vastus sellele küsimusele uudishimulik. Saksamaalt saabumisest on möödunud kaks ja pool aastat. Kuna mu naine on Saksamaa kodanik, on minu arvates õigus kandideerida pärast 3-aastaseks saamist. Tegin Orientierungi kursuse ja sain tunnistuse täispunktide abil. Sain kätte ka oma viimase B2-kategooria Saksa tunnistuse ja lähen nüüd C1-le. Ma lihtsalt ei tööta praegu. Ma pole kindel, kas perekonnaseisust tulenevalt on vaja töötada rakendustega. Eelmisel nädalal helistasime välismaalaste kontorisse ja kohtusime. Nad ütlesid, et esitate oma avalduse kuu aega enne, kui teie 3 aastat saab otsa. Kas seal mõõdetakse meie saksa keele teadmisi või on sertifikaadid piisavad? Vajan märkusi sõpradelt, kes on seda varem teadnud.

    südametu
    Osaleja

    Esiteks, kui te ei saa riigilt abi, kui teie sissetulek on hea, pole see probleem, kui ainult inspiratsioon töötab. Oluline on see, kas saate riigilt abi. See kõlas lihtsalt natuke huvitavalt b2-dokumendina, kus teil praegu töötab C1 ja kas kardate, et see võetakse saksa keeles? Seda mõistan nende öeldust. Isegi B1-st piisab ja eksamiks. Selles pole midagi mugavat.

    Kaksikud
    Osaleja

    Cevabın için teşekkür ederim @KaLpSiz. Aslında B1 in yeterli olduğu yazıyor ancak yıllardır burada yaşayan bir tanıdığım var. Ona epey zorluk çıkarmışlardı. Önüne gazete  koyup al bunu özetle vs sorgu sual. Ki bu bahsettiğim kişi sıkıntısız Almanca konuşuyor. Belki de sertifikası olmadığı için sorun yaptılar bilemiyorum. Eyalete ve denk geldiğin memura göre de değişebiliyor yaklaşımlar sanırım. her neyse uzatmayayım bu kişi başvurusunu geri çekti. İnternette de epey bilgi kirliliği var. O yüzden siz tecrübelilerin bilgilerinden faydalanmak istedim.

    südametu
    Osaleja

    Anlattığın olayda nedenini kendin söylemissin sertifikası yok diyorsun sertifasi olsa ne diye okutsun? Umarım anlatabilmisimdir…

    istanbullu on
    Osaleja

    Tere,

    Kui teie abikaasa on Saksamaa kodanik (ja täidate muid soovitud majanduslikke ja sotsiaalseid tingimusi), võite kodakondsuse saada kokku 3,5–4 aastaga. See võib muutuda vastavalt igaühe olukorrale. sinise kaardi konsulaadist või Türgist. Pärast seda saate selle kohe pärast elanikkonnast eemaldamist.

    Kandideerida saab kohe pärast Unbefristeti saamist 3 aasta lõpus. (B1 + einbürgerunsprüfung pidanuks olema juba arveldatud) Minu puhul olid nad väga ettevaatlikud, et ma juba ei töötanud (nad tahavad palgaarvestust või pangamakse jaotust) ja maksin regulaarselt rentenversicherungile. Samuti peab sealne ohvitser teiega kõnelusi, kuigi mitte palju, kuid see pole nii raske kellelegi, kes võtab B1 ikkagi.

    Enne selle protsessi sisenemist saadavad nad teile dokumentide loendi ja kontrollivad, kas olete sobiv või mitte. Ma arvan, et need, kellel on küsimusi, pöörduvad otse Auslanderamti poole e-posti teel, nad ütlevad teile, kas teil on õigus kandideerida.

    Tule lihtsalt.

    istanbullu on
    Osaleja

    Olin sellise kirja saanud enne viimast ettevalmistust. Jätan selle siin taotletud dokumentide näitena. Minu olukord oli selline, et mu naisel oli unbefristet vertrag ja mul oli kleinunternehmen im.

    Bu arada nüfus kayıt örneğini Türkçe yazmışlardı:)

    Ich bitte daher um Mitteilung, ob Sie Besch der Nachfolgenden Unterlagen sind:

    – gültiger Reisepass

    – gültiger Aufenthaltstitel (eAT)

    – Nüfus

    – Heiratsurkunde mit deutscher Übersetzung

    – Einbürgerungstest

      Hinweis: Sollten Sie den Test noch nicht abgelegt haben melden Sie sich bitte zoom Einbürgerungstest and teilen mir bitte den Testtermin mit

    – Sprachnachweis B1 (TELC, DSH oder Goethe-Zertifikat)

    Alternatiivne suum Einbürgerungstest / Sprachnachweis können auch vorgelegt werden: 

    – Nachweis Integrationskurs (mit den 3 Zertifikaten: BAMF-Zertifikat Integrationskurs, TELC-Zertifikat für Zuwanderer und Bescheinigung Leben in Deutschland / 33 Fragen)

    – Mietvertrag oder Nachweis Eigentum

    – Kindergeldbescheid

    – Rentenversicherungsverlauf

    – unbefristeter Arbeitsvertrag

    – die letzten 3 Gehaltsabrechnungen

    Alternatiiv: unbefristeter Arbeitsvertrag ja Rentenversicherungsverlauf Ihrer Frau und die letzten 3 Gehaltsabrechnungen.

    Ich schaue mir dann die Unterlagen mal ja rase rase Ihnen eine Rückmeldung.

    Hõõrutud teie Sie Mir Auch Mit, Sofie Sie in der Vergangenheit wegen Straftaten Verurteilt Worden sind.

    ► Hinweis: Im Einbürgerungsverfahren werden ua Auskünfte beim Bundeszentralregister, Polizei und Verfassungsschutz eingeholt. Im Verfahren selbst haben Sie dann zu versichern, dass unrichtige oder unvollständige Angaben zur Ablehnung oder Rücknahme der Einbürgerung sowie zu einer Freiheitsder Oder Geldstrafe (§ 42 StAG) führen können.

    yenicerixnumx
    Osaleja

    Noh, mul on praegu kõik dokumendid olemas. Ma mõtlen, et minust võib saada Saksamaa kodanik, kui ma seda tahan. Kuid ma mõtlen väga selle üle, mis saab minust pluss ja miinus. Ma tahan Türgis elada, et homme on Türgi kodakondsuse tõttu raskendatud päevakord hilja. Minu töö seal on kadunud. Lõppude lõpuks on mul siin tähtajatu elukoht ja mul on samad õigused kui Saksamaa kodanikel.
    Mida te ütlete, poisid, las ma saan Saksamaa kodakondsuse?

    südametu
    Osaleja

    Selamlar Türk vatandaşlığından çıksan bile sana mavi kart veriliyor. Bu mavi. Kartla sadece seçme ve seçilme hakkın olmuyor yani oy kullanamazsın ve seçimlerde aday olamazsın türkiyede… Onun dışında miras hakkın suresiz te de kalma ve çalışma hakkın VS her hakkın Türk vatandasiyla aynı kalıyor.. Benim tavsiyem hiç düşünme hakkın varsa alman vatandaşlığana geç benimde Allah olum kaza bela vermezseb10 yada 15 sene sonra kesin dönüş yapma planım var.. Vatandaşlığı alıp gitmek istiyorum yarın öbür gün pişman olursam en azından geri dönme şansım var suresiz olunca 6 ay Almanya dışında kalınca biliyorsundur suresiz oturum. Hakkın ölüyor geri donemiyorsun

    yenicerixnumx
    Osaleja

    Selamlar Türk vatandaşlığından çıksan bile sana mavi kart veriliyor. Bu mavi. Kartla sadece seçme ve seçilme hakkın olmuyor yani oy kullanamazsın ve seçimlerde aday olamazsın türkiyede… Onun dışında miras hakkın suresiz te de kalma ve çalışma hakkın VS her hakkın Türk vatandasiyla aynı kalıyor.. Benim tavsiyem hiç düşünme hakkın varsa alman vatandaşlığana geç benimde Allah olum kaza bela vermezseb10 yada 15 sene sonra kesin dönüş yapma planım var.. Vatandaşlığı alıp gitmek istiyorum yarın öbür gün pişman olursam en azından geri dönme şansım var suresiz olunca 6 ay Almanya dışında kalınca biliyorsundur suresiz oturum. Hakkın ölüyor geri donemiyorsun

    Aitäh vastuse eest
    Arvan, et saan Saksamaa kodakondsuse, vend. Mis kõige parem, ma arvan, et alati on hea olla oma elukohajärgne kodanik.

    volkanxnumx
    Osaleja

    Tere, kallid foorumi elanikud,

    Pärast pikka perioodi olen omandanud Saksamaa kodakondsuse. Lubage mul sellest protsessist natuke rääkida. Loodan, et minu edastatud teave on kasulik.

    Märts 2017: saabumine Saksamaale

    September 2019: Saksamaa kodakondsuse taotlemine
    - vajalikud dokumendid on antud.

    (Minu staatus taotluse esitamise ajal; abielus sakslasest abikaasaga, tal oli 3-aastane elamisluba, täistööajaga töökoht, b1 keele tunnistus ja kodakondsuse eksami tunnistus.)

    Mai 2020: Landrasamti esimene kiri (st. Ootasin just esimese 8 kuu jooksul oma järjekorda. Selle protsessi käigus ei võetud midagi ette.)
    - Nõutud dokumendid on antud.

    August 2020: Landrasamti teine ​​kiri
    - Nõutud lisadokumendid anti

    September 2020: Landrasamti kolmas kiri (naturalisatsioon tagatud)
    Selle dokumendiga;

    September 2020: Türgi kodakondsusest lahkumise taotlus konsulaadile
    - Taotlus tehakse ja täitmisprotsessile järgneb veebipõhine jälgimissüsteem.

    November 2020: konsulaadilt kodakondsustunnistuse saamine koos loaga:
    – alınan belge landrasamta yollandı.

    Detsember 2020: Saksamaa kodakondsustunnistuse saamine:
    – landrasamtdan gelen son mektuptu. randevu ayarladım ve Alman vatandaşlık belgemi şahsen aldım.

    Aynı gün vatandaşık belgesi ile;belediyeden pasaport ve kimlik belgesi başvurusu yapıldı. Bekleme süresi 4 – 6 hafta.

    Corona protsessi tõttu oli kogu protsess esimese taotluse ja kodakondsustunnistuse saamise kuupäeva vahel kirja ja telefoni kujul. Seepärast arvan, et protsess võtab tavalistest tingimustest kauem kliki.

    See protsess on olnud minu jaoks keeruline, pikk ja kulukas protsess. Loodan, et teie töö lõpeb kiiremini. Võib juhtuda, et olen unustanud või kirjutanud puudulikult, võin soovi korral privaatselt kirjutada, saan aidata nii palju kui minu teadmised ja kogemused.

    İyi forumlar arkadaşlar…

    südametu
    Osaleja

    Esiteks arvan, et kõige loogilisema otsuse on teinud Volkan. Alati on kõige loogilisem garanteerida kodakondsuse valimine alalise või kodakondsuse asemel, kui elukoht on määramata. Ma arvan, et on mõttekam öelda, et pole teada, mis homme juhtub. Nii palju. Kommenteerin, ausalt öeldes, unustasin kirjutatu, tahan kirjutada teavitamise eesmärgil. Ma loodan, et ma pole varem kirjutanud, kuid varjun teie andeks :) Saatsin 4-5 kuud tagasi väliskontorisse e-kirja.Kui on B1, väheneb ooteaeg 7 aastani. Kui on B8, siis kui seitse aastat on b1, öeldi, et kodakondsuse saab 7 aasta pärast. Muidugi, nende vallaliste või lahutatud inimeste jaoks, kuna Volkan on abielus Saksamaa kodanikuga, sündis kodakondsuse õigus 2 aasta pärast, et ma ei läheks segadusse. Järgmise aasta oktoobrist on mul seanss 6 aastat, kui sellest haigusest vabanen, tahan sellest haigusest vabanedes alustada ja saada Saksamaa kodanikuks.

    volkanxnumx
    Osaleja

    Aitäh, vennas, kõik saab olema nagu soovid, inshaAllah ..

    istanbullu on
    Osaleja

    Aitäh, vennas, kõik saab olema nagu soovid, inshaAllah ..

    Edu, võite saada sinise kaardi või Türgi elanike konsulaaresinduse. Ostsin oma visiidi Türki. Nad küsisid 15 liiri tasu ja saate enne minekut tähtaja. Türgi ID-number ei muutu, nii et midagi ei muutu, kuid kui teil on pangakonto, kirjutavad nad alla paberile, mis näitab, et teil on välismaal maksukohustus. (kui teatate). Ma arvan, et see ei erine topeltkodakondsusest, välja arvatud hääletamine ja töötamine avalikus sektoris.

    tervitused

    volkanxnumx
    Osaleja

    Aitäh istanbul.

    enda protsess; Ma arvan, et kui kirjutate, millisest linnast kandideerite ja mitu kuud / aastat kokku saate, siis annate rohkem kasulikku teavet inimestele, kes otsivad teavet selle teema kohta.

    Sest selle teema avamise ajal mõtlesin ma pigem selle üle, kes ja kui kaua sai Saksamaa kodakondsuse, mitte küsimus, milliseid dokumente mul vaja on. Nagu teate, on ooteaeg ja protseduur riigiti erinev ning inimesed arvavad, et kui saan selles protsessis oodates selle kohta mingit teavet, saan seda võrrelda. Täpselt nagu paljud meist küsivad, kui kaua viisarežiim perekonnas taasühinemise viisat oodates aega võtab.
    Muide, kas suures foorumis pole veel sõpru, kes tulid trdenist ja said Saksamaa kodanikuks?
    Tervitades, head foorumid.

    südametu
    Osaleja

    Viisaprotsessi ajal on kõik siin, kuid pärast alalist elamist või kodakondsust põgenevad nad, sest neil pole siin enam ühtegi töökohta. Paljud inimesed on kahjuks egoistid. Siin pole keeruline jagada ja aidata nagu teie, kutid ..

Kuvatakse 15 vastust – 1 kuni 15 (kokku 19)
  • Sellele teemale vastamiseks pead olema sisse logitud.