Saksa, saksa suur reede / sakslane - sakslane

Hea reede / ALMANCAX

• 170 Vasta
  • 54436 kuvamised

0i liige ja 1i külastaja vaatab.

ma Muti

• külaline
Re: Suur reede / GERMANX
« Vasta #11: 18. detsember 2009 kell 11:35 »
6. Ta ei tohiks seda päeva truuduseta veeta. Kui ta tahab, võtke viil leiba. Sest reedese heategevuse voorus on suur. See peaks keelama need, kes jutluse ajal midagi tahavad. Talle ei ole lubatud midagi anda.

7. See üks nädalapäev tuleks veeta edaspidi. Ta peaks terve päeva olema hõivatud heade ja headega. Maailm peaks oma asjad jätma järgmisele päevale. Kõigeväelise Allahi Koraanis: "Kui palve on lõpule jõudnud, hajutage mööda maad ja otsige Jumalalt kasu." (Reedeni, 10) Enes (radıyAllahu anh) ütleb: "See ei tähenda ostlemist ja maailmakaupade hankimist. See tähendab loodusteaduste õppimist, õdede-vendade ja haigete külastamist, matuste taha minekut jne. '

ma Muti

• külaline
« Vasta #12: 18. detsember 2009 kell 11:36 »
"Neli asja tugevdavad keha: 1. liha söömine 2. mõnus lõhn 3. liiga palju pesemist ilma ühenduses olemata 4. linaseid riideid kandes"

"Silma valgust vähendavad neli asja: 1. Räpasuse vaatamine 2. Hukkunu vaatamine 3. Naise sündsuse vaatamine 4. Pöördumine tagasi Qibla poole"

"Neli asja suurendab meelt: 1. Mitte liiga palju ja asjatult rääkida 2. Miswaki kasutamine 3. Olla õigete (õigete ja õigete) juures 4. Teadlastega kokku kukkumine"

ma Muti

• külaline
« Vasta #13: 18. detsember 2009 kell 11:39 »
Reede
Küsimus: Mis on reede omadus? Miks see on väärtuslik?
VASTUS
1-
Hadith-i jagamise eesmärk on järgmine:
(Päevade isand on Jumala silmis reede. Ta on vooruslikum kui ohverdamispäevad ja ramadaani püha. Reedel on viis järgmist omadust: 1 - prohvet Adam loodi sel päeval. 2- Ta saadeti sel päeval maa peale. 3- Ta suri sel päeval. - Sel päeval on selline hetk, et Allahu ta'ala annab midagi Allahu ta'alale, kui sulane palub midagi Allahu ta'alalt, tingimusel, et see pole patu ega sugulastega suhete purunemise seisukohast oluline. - Sel päeval saabub viimsepäev., pole tuult, pole mägesid ega kive, mis ei kardaks reede majesteetlikkust, sest Doomsday stseen.)
[Buhari, İ. Ahmed]

Reedel on usklike festival. Täna peetud palveid premeeritakse vähemalt kaks korda. Tänased patud, mis on tehtud kaks korda kirjalikult. See on deklareeritud hadith-i aktsiatega:

(Heades tegemistes pole midagi kallimat kui reedel ja öösel tehtud ning pattudes halvem kui reedel ja öösel.) [Ramuz]

(Kui reede möödub patustamata, mööduvad teised päevad rahulikult.)
[İ.Gazali]

(Reedel ütlevad linnud ja metsloomad üksteisele: "Tere, täna on reede.")
[Daylami]

(Reede on lepitus järgmise reedeni ja kolme lisapäeva pärast tehtud pattude eest. Sest neid, kes teevad häid tegusid, premeeritakse kümme korda.)
[Taberani]

(Nelja öö päevad on sama vooruslikud kui öö. Allahu ta'ala ei lükka tagasi nende päevade palveid, annab neile andeks ja nad saavad nendel päevadel rikkaliku armu. Need on: Võimuöö, öö Arafah, Berati öö, reede öö.)
[Daylami]

(Kes teeb reedel ghusluse, sellele antakse tema patud andeks.)
[Taberani]

(Enne reedest hommikupalvust:Estağfirullahelazim ellezi la ilahe illa hüvel huhyel kayyume ja etubü ileyh"Isegi kui seda on nii palju merevahtu, antakse kõik lugeja patud andeks.)
[Ibn sunniit]
[Nii suure tasu saamiseks on vaja, et see inimene omaks korralikku usutunnistust, maksaks sulaste õigusi, maksaks õnnetuses jäänud palka ja loobuks haramitest.]

(Usklik, kes sureb reedel või öösel, saab märtriks ja vabaneb hauas peetud piinadest.)
[Abu Nuaym]

(Reedel vanemate hauda külastanute patud antakse andeks ja nende õigused makstakse.)
[Tirmidhi]

(Reedel 80 salevahsi toojate 80-aastane patt antakse andeks.)
[Julge Kutni]

(Reede õhtul Surah Yasini lugejate patud antakse andeks.)
[Isfehani]

(Kes loeb reedel või õhtul Dukhani suuraarat, sellele antakse paradiisis mõis.)
[Taberani]

2-
Iga moslemi jaoks, kelle jaoks reedene palve on esimene päev, on ostlemine lõpetada ja palvetada. Haram on mitte minna reedele ilma ettekäändeta. Adhani lugemise ajal on makruh sisseoste teha. Ostlemine ise on aga halal. Teisisõnu, ostetud kaubad on halal, mitte makruh. Adhani lugemise ajal on aga šopingut teha. (Dürer)

See on deklareeritud hadith-i aktsiatega:
(Allahu ta'ala tegi teile kohustuslikuks reedese palve sooritamine tänasest lõpupäevani. Õiglane või julm imaam. [president] Inimesed, kes loobuvad reedest palvest õigel ajal põlgades või eitades, ei tohiks kokku tulla Kui selline inimene ei paranda meelt, ei aktsepteerita tema palvet, almust, palverännakut, paastumist ega ühtegi tema kummardamist.) [Ibni Mace]

(Kes usub Allahisse ja tulevikku, peaks minema reedele palvele!)
[Taberani]

(Inimese süda, kes reedet palvet ei tee, on pitseeritud.
[ei tee head], oleks teadlik.) [Moslem]

(Põrgutuli on haram inimesele, kelle jalad reedele palvele minnes tolmu saavad.)
[Tirmidhi]

(Pärast reedest palvet seitse korda ihlas ja muavvizeteyn
[st kaks torni] Allahu ta'ala kaitseb lugejat nädal aega õnnetuste, pahanduste ja halbade tegude eest.) [Ibn sunniit]

(Kui suurt pattu ei tehta, lepivad viis igapäevast palvet ja reedene palve vahelduvate pattude eest järgmise reedeni.)
[Moslem]
Reisiks muutmine pole reedeks inimesele, kellel on reis, kui ta seda teeb, saab see preemia preemia. (Türgi)

Väga väikestes külades ja uskmatutes riikides, kus reedel palveid ei peeta, peetakse koguduses keskpäevaseid palveid ja loetakse elukohti. Kohtades, kus reede kehtib, on keskpäev läbi viia kogudusega ja elada. (Redd-ul Muhtar, Fetava-i Abdurrahim)

Reedene palve pole vangide jaoks võlukepp. Nad saavad keskpäeval palvet pidada koguduses.
Reedene palve on ainult meestele mõeldud palve. Kaks teemaga seotud hadithi on järgmised:
(Reedese palve sooritamine on igale moslemile, välja arvatud orjad, naised, lapsed ja patsiendid.) [Kohtunik]

(Mõtlesin, et peseksin reedel tulemata jäänud meeste majad.) [Bukhari]
Naistel pole vaja oodata, et kogudus mošeest lahkuks, et oma kodus reedel keskpäevapalvus läbi viia. (Hidaye)

3-
Reedene paast on mustahab. See deklareeriti hadith-i sharifis:
(Inimene, kes paastub reedel, saab kümnepäevase paastutasu.) [Beyheki]

Mõne teadlase sõnul on ainult reedel paastumine makruh. See deklareeriti hadith-i sharifis:
(Ärge paastuge üksi reedel! Hoidke seda eelmise või ülejärgmise päevaga.) [Bukhari]

(Ta ei tohiks teha midagi, mis on väidetavalt ümberlõikamine ja makruh! Selleks peab ta paastuma reedel neljapäeval või laupäeval!) (Redd-ul Mukhtar)

Ei:
Rohkem informatsiooni Palve-pesemine artiklis, Reede ja reede palved Vaadake jaotist.

ma Muti

• külaline
« Vasta #14: 18. detsember 2009 kell 11:40 »
Heades tegemistes pole midagi kallimat kui reedel ja öösel ning pattudes halvemat kui reedel ja öösel.

ON TORE REEDE

ma Muti

• külaline
« Vasta #15: 15. jaanuaril 2010 kell 11:34:38 »
Harige oma lapsi järgmise kolme armastusega: Prohveti armastus; Tema Ahl al-Bayti armastus; Koraani lugemine (armastus).
Hadith (Daylami).

ON TORE REEDE

offline ttyy

• Voll Mitglied 1
  • Sõnum: 101
  • Tase 2
« Vasta #16: 15. jaanuar 2010, 01:41:51 »
Kallis vend, head reedet, kas mu Issand võtaks vastu kõik meie soovid, mis me kõik täna ja teistel päevadel ostsime.

ma Muti

• külaline
« Vasta #17: 15. jaanuar 2010, 03:04:02 »
Mu vend Amin, aitäh nii heade teemade ja panuse eest.

offline ttyy

• Voll Mitglied 1
  • Sõnum: 101
  • Tase 2
« Vasta #18: 15. jaanuar 2010, 07:12:32 »
Olete teretulnud, mu kallis vend, tegelikult ma tänan sind nii ilusa teema puudutamise eest.

ma Muti

• külaline
« Vasta #19: 29. jaanuaril 2010 kell 11:45:15 »
Ärge armuge maailma (olge zahid), et Jumal armastaks teid. Ärge himustage seda, mis inimestel on, et inimesed teid armastaksid.
Hadith-i sharif (Ibn Mace).
ON TORE REEDE ..

offline ma endoplazmikretikul

• Voll Mitglied 2
  • Sõnum: 191
  • Tase 18
  • Sugu: laht
  • ... sɹǝʇ nq ʞǝʇ ɹiq ؛ ɐp ɐpunloʎ ʎǝsɹǝɥ iʞuɐs
« Vasta #20: 29. jaanuaril 2010 kell 11:56:51 »
EY ALLAH IM ..
OMA ARMASTUS MEILE,
ARMASTUS NEILE, KES SIND ARMASTAVAD,
JA KUIDAS TEADA ARMASTUST, KES MEILE LÄHENEMISE TULEB ...

AMINNNN ..

ON TORE REEDE ...
Issand;
Mis karistuse ma kannan,
ega see pole ka paradiis halastuse kaotamiseks ...
Isegi kui te olete ebakindel ja hoiduge eemale,
Minu keha hüüab ilma sinuta.
Mitte proportsionaalselt minu halastuse puudumisega, kuid vastavalt minu vajadustele olen ma põnevil!

ma Muti

• külaline
« Vasta #21: 29. jaanuar 2010, 01:16:54 »
EY Allah IM ..
OMA ARMASTUS MEILE,
ARMASTUS NEILE, KES SIND ARMASTAVAD,
JA KUIDAS TEADA ARMASTUST, KES MEILE LÄHENEMISE TULEB ...

AMINNNN ..

ON TORE REEDE ...

TERVIS SUUDES VENE VÕIB ALLAH RAZI AMINNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN

Saksa tõlge | Saksa keele õppimine | Saksa numbrid | Saksa saksa tutvustus
Saksa päevad | Saksa kelimeler | Saksa laulud | Saksa värvid | Foorumi arhiiv

TOETATAVAD KEELED: Afrikaans Albanian Amharic Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bengali Bosnian Bulgarian Catalan Cebuano Chichewa Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Corsican Croatian Czech Danish Dutch English Esperanto Estonian Filipino Finnish French Frisian Galician Georgian German Greek Gujarati Haitian Creole Hausa Hawaiian Hebrew Hindi Hmong Hungarian Icelandic Igbo Indonesian Irish Italian Japanese Javanese Kannada Kazakh Khmer Korean Kurdish (Kurmanji) Kyrgyz Lao Latin Latvian Lithuanian Luxembourgish Macedonian Malagasy Malay Malayalam Maltese Maori Marathi Mongolian Myanmar (Burmese) Nepali Norwegian Pashto Persian Polish Portuguese Punjabi Romanian Russian Samoan Scottish Gaelic Serbian Sesotho Shona Sindhi Sinhala Slovak Slovenian Somali Spanish Sudanese Swahili Swedish Tajik Tamil Telugu Thai Turkish Ukrainian Urdu Uzbek Vietnamese Welsh Xhosa Yiddish Yoruba Zulu