Almanca, Almanya Anneye Dua.. - ALMANCAX

Palve emale ..

• 2 Vasta
  • 1793 kuvamised

0i liige ja 1i külastaja vaatab.

offline ... mõistatus ...

• almancax Fanatiker
  • Sõnum: 14515
  • Tase 175
  • Sugu: Daamid
  • Midagi pole sama ...
Palve emale ..
« : 08. detsember 2008 kell 03:32:15 »
Allahım,

Artik genç degilim ve arkadaslarimin anneleri tek tek ölmeye basladi. Arkadaslarim annelerinin degerini anladiklarinda, bunu onlara söyleyemeyecek kadar geç kaldiklarini dile getiriyorlar. Benim hala hayatta olan kusursuz bir annem var.Onun degerini her geçen gün daha iyi anliyorum. Annem degil, ben degisiyorum. Yasim ilerledikçe, onun ne kadar  olaganüstü bir insan oldugunu daha iyi anliyorum. Bu sözleri annemin kendisine söyleyemiyorum ne yazik, oysa duygularimi  kaleme almak ne kolay.

Bir evlat kendisine yasam veren annesine nasil tesekkür edebilir?  Bir çocuk büyütürken gösterdigi sevgiye, sabira ve onca çabaya? Bebekken arkasindan kostugu, asabi bir ergeni anladigi, herseyi bildigine inanan üniversite ögrencisini hosgördügü için sükranlarini nasil dile getirebilir?

Kizinin annesinin ne kadar akilli bir insan oldugunu anladigi günü sabirla bekledigi için nasil minnet duyabilir? Anne olmus bir evlat hala kendisine annelik yapan bir insana nasil tesekkür edebilir? Her zaman ögüt vermeye hazir oldugu halde, istendiginde, ya da gerektiginde sessiz kalmayi basardigi için..

Binlerce kez söyleyebilecegi durumlarla karsilasmasina karsin, "Ben sana dememis miydim?" demedigi için.. Kendisi oldugu için.. Sevgi dolu, düsünceli,sabirli ve bagislamayi bilen kendisi oldugu için, nasil tesekkür edebilir? Allahim, Senden onu hakettigince esirgemeni istemekten baska bir sey gelmiyor elimden.. ve onun bana örnek olmasinda, bana yardimci
olmana sükretmekten baska. Kendi çocuklarimin gözünde, annemin benim gözümde oldugu kadar iyi bir anne olabilmek için sana dua ediyorum Allahim.

Bir kiz evlat

Ann Landers-Tavuk Suyuna Çorba'dan

offline Senosh_K

• Pro Mitglied
  • Sõnum: 347
  • Tase 2
    • Ashley Tisdale'i lõbuklubi
Ynt: Anneye Dua..
« Vasta #1: 09. detsember 2008 kell 06:54:00 »
offfffff kesinlikle haklısın...
biz onlara nasıl teşekkür edebiliriz gerçektende ?
Kõik saavad ühel päeval Galatasaray liikmeteks, ülejäänud 364 päeva on Fenerbahce

offline ... mõistatus ...

• almancax Fanatiker
  • Sõnum: 14515
  • Tase 175
  • Midagi pole sama ...
Ynt: Anneye Dua..
« Vasta #2: 09. detsember 2008 kell 11:23:57 »
belki bizim için çok güzel bişey olmaz(yani güzellik açısından) ama annelerimize gidip sadece "annecim benim için yaptığın herşeye teşekkür ederim" demek bile onları hiç olmadıkları kadar mutlu etmeye yeter sanırım... :)

Saksa tõlge | Saksa keele õppimine | Saksa numbrid | Saksa saksa tutvustus
Saksa päevad | Saksa kelimeler | Saksa laulud | Saksa värvid | Foorumi arhiiv

TOETATAVAD KEELED: Afrikaans Albanian Amharic Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bengali Bosnian Bulgarian Catalan Cebuano Chichewa Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Corsican Croatian Czech Danish Dutch English Esperanto Estonian Filipino Finnish French Frisian Galician Georgian German Greek Gujarati Haitian Creole Hausa Hawaiian Hebrew Hindi Hmong Hungarian Icelandic Igbo Indonesian Irish Italian Japanese Javanese Kannada Kazakh Khmer Korean Kurdish (Kurmanji) Kyrgyz Lao Latin Latvian Lithuanian Luxembourgish Macedonian Malagasy Malay Malayalam Maltese Maori Marathi Mongolian Myanmar (Burmese) Nepali Norwegian Pashto Persian Polish Portuguese Punjabi Romanian Russian Samoan Scottish Gaelic Serbian Sesotho Shona Sindhi Sinhala Slovak Slovenian Somali Spanish Sudanese Swahili Swedish Tajik Tamil Telugu Thai Turkish Ukrainian Urdu Uzbek Vietnamese Welsh Xhosa Yiddish Yoruba Zulu