Almanca, Almanya şimdiki veya önceki hocalarımızın komik sözlerini burada paylaşalımmı? - ALMANCAX

Kas jagame siin oma praeguste või eelmiste õpetajate naljakaid sõnu?

• 4 Vasta
  • 1921 kuvamised

0i liige ja 1i külastaja vaatab.

offline ... mõistatus ...

• almancax Fanatiker
  • Sõnum: 14515
  • Tase 175
  • Sugu: Daamid
  • Midagi pole sama ...

Arkadaşlar;

şimdi okuduğumuz okuldaki hocaların,önceki okulumuzdaki hocaların yada mezun olduğunuz geçmiş zamanlardaki sevdiğimiz hocaların komik sözlerini hatırladığımız kadarıyla burada paylaşalım mı?? Ben bunun okulunu özleyenler için iyi olacağını düşündüm aynı zamanda komik bir öğretmeniniz varsa onun komikliklerinide anlatabilirisiniz...

şimdiden teşekkürler..Paylaşımlarınızı bekliyorum... :)

*NOT* Bu konu dielosch'un fikridir....

Ben birazdan yazacağım... ;D

• almancax Fanatiker
  • Tase 175
  • Midagi pole sama ...
ben şimdi okuduğum okuldaki öğretmenlerimizden birini yazmak istiyorum daha doğrusu internetteki yorumları biz okulda yeni olduğumuz için çok tanıyamadık ama içlerinde şimdiden gördüklerimiz var... :)

--unutulamayacak kadar eğlenceli ve öğrencileriyle arasındaki bağı "sevgi değil korku bağıyla" kurduğunu iddia eden erdemli , karizmatik , paris doğumlu , urfa büyümlü eşsiz fransızca öğretmenidir.
--hazırlıklar tarafından ilk başta taktığı bugs bunny li tweety li kravatlarıyla tanınır , önünde hazırol a geçmeyene yüz vermez , okula geldiğinde gömlek dışarıda , üzerinde lekeler , kollar kıvırılmış halde bulunan okulun yılmaz er le birlikte ikinci en "değişik" hocasıdır görüp görülebilecek...
--okulda "maho" olarak tanınır , derslerde elinde çayı (imiş) çorapsız bir şekilde bir sıraya oturur , sonra doğduğunda "naamı değer "jülliet" in annesinin eline verildiğinde doktorun söylediği" bu çocuk çok yaramaz olacak" laflarını anlatır , "karizma olunmaz doğulur" lafını benimnsetir bizlere..
--ne kadar iyi ders anlattığını anlatır...derslerde milletin 3650 lerinin kameralarına maruz kalmak ne kadar da istemese de , resimleri elden ele dolaşır bu insanın..
--bize derslerde "nasıl çiköfte yapılır" diye başlar söze , sonra isot istemeyi öğretir , hemen ardından da , paristen urfaya nasıl gittiğini urfanın nasıl çöl olduğunu anlatır....
--bunlar sadece üstten geçmedir, zira bu hoca bize "Allah'tan bir lütuf"tur , tanımadan anlaşılamazdır , cani ruhludur.. (o öyle diyo)...
--bizden , okul töreninde kara üzüm habbesi çalmamızı isteyen hocamızdır..
--mor ceket, yesil pantolon uyumuyla, sinavlarda siralarin üstünde gezmesiyle, kopyadan yakalayinca "ben mahonun sinavinda kopya cektim; yakalandim" diye elimizden imzali kagit almasiyla kalbimizi kazanan hocamiz. derslerinde yazarinin adi mouge olan bir kitap kullanirdi. yillarca ayni kitabi kullanmamiz sonucu, tek cumle fransizca konusamasam da, o kitabi simdi bile acsam satir satir tercume edebilecegim kanaatindeyim.
--lisenin hukuki kültürü en yüksek olan , ve genel kültürü de bir o derece yüksek olan tek öğretmenidir.ancak tavırları kültüründen değil urfann çöllerinden gelmektedir o da ayrı.
--lisenin en eğlenceli, en renkli hocası. real madrid taraftarı, ibrahim tatlıses hayranı, doğal, renkli, kültürlü, komik, vicdanlı ve urfa paris hattında bir yerlerde salınan bir hocadır. fransızca derslerine elinde ince belli bardağa doldurduğu çayıyla gelir onu hüpürdete hüpürdete içerken, istinasız "kalk kız nesrin bir avoir çek, bir parler çek" diyerek derse başlardı. bir dönemliğine ingilizce dersimize de geldi. orda da "kalk kız nesrin hayatını anlat" derdi, sayesinde nesrin arkadaşımızın hayatıyla pek bir içli dışlı olmuştuk. ayrıca genel kültür geliştirme amaçlı olarak her ders sonunda en az on dakika ibrahim tatlıses dinlerdik, yine sayesinde bugün bile çoğu ibo şarkısını ezbere pek bir içli şekilde okurum. hey gidi günler heyyy
--canı sıkıldığı için master ve doktora yapan, "artık üniversiteye terfi edersiniz liseden" denilince elindeki ince belli çay bardağını kaldırarak "işim olmaz ben rahatım" diyen süper bir insandır.
istediği sarının tonunu bulamadığından maho sarısı markalı çoraplar üretmek gibi bir hayali vardı. bu konuda çalışmaları devam ediyor mu bilmem.
--Hayatımın en güzel yıllarını geçirdiğim,hocalarıyla öğrencileriyle bambaşka bir alem
Mahmut hoca'nın sadece kendisine karizma katsın diye üzerinde karizma yazan bir torbayla okula geldiğini ya da yan sınıfta Kara gülay ders yaparken bize sınıfta ibrahim tatlıses'in kara üzüm habbesi şarkısında halay çektirdiğini hiç unutamam:)
Mahmut hoca bir efsane
offff offf eski günler:)

daha devam edicem ama sonra ;) sizlerdende bekliyorum... :)

offline Senosh_K

• Pro Mitglied
  • Sõnum: 347
  • Tase 2
    • Ashley Tisdale'i lõbuklubi
bizim okulda çocğu kişinin macır dediği bir matematik öğretmeni var.bu öğretmen bulgaristan göçmeni olduğu için biraz komik konuşuyor.
örneğin ingilisçe fransızça ucgen biileşim üc bej gibi.
bir gün de derste bir telefon sesi duyduk.hoca kızgın bir şekilde kimin telefonuysa hemen kapatsın dersmi işliyoruz yoksa başka bir şeymi dedi
kimseninde yanında telefon olmadığından hocam bizde telefon yokki dedik.
ne yani benim mi telefonum çalıyor dedi ve telefonuna baktı.
ve çalan onun telefonuydu ve  bizden özür diledi.
tabi biz sınıfça gülme krizine girmiştik.
Not: telefon çaldı demiştim ama mesaj gelmişti onun sesiydi gelen yanlış anlaşılmasın  ;D
Kõik saavad ühel päeval Galatasaray liikmeteks, ülejäänud 364 päeva on Fenerbahce

• almancax Fanatiker
  • Tase 175
  • Midagi pole sama ...
güzelmiş ya... ;D ;D benim yukarda behsettiğim Fransızcacıda bigün okula gelirken bi ayağına pembe diğerine kırmızı çorap giymişti bugünde dersi vardı öldük gülmekten yine... : haha:

offline Senosh_K

• Pro Mitglied
  • Sõnum: 347
  • Tase 2
    • Ashley Tisdale'i lõbuklubi
Kõik saavad ühel päeval Galatasaray liikmeteks, ülejäänud 364 päeva on Fenerbahce

Saksa tõlge | Saksa keele õppimine | Saksa numbrid | Saksa saksa tutvustus
Saksa päevad | Saksa kelimeler | Saksa laulud | Saksa värvid | Foorumi arhiiv

TOETATAVAD KEELED: Afrikaans Albanian Amharic Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bengali Bosnian Bulgarian Catalan Cebuano Chichewa Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Corsican Croatian Czech Danish Dutch English Esperanto Estonian Filipino Finnish French Frisian Galician Georgian German Greek Gujarati Haitian Creole Hausa Hawaiian Hebrew Hindi Hmong Hungarian Icelandic Igbo Indonesian Irish Italian Japanese Javanese Kannada Kazakh Khmer Korean Kurdish (Kurmanji) Kyrgyz Lao Latin Latvian Lithuanian Luxembourgish Macedonian Malagasy Malay Malayalam Maltese Maori Marathi Mongolian Myanmar (Burmese) Nepali Norwegian Pashto Persian Polish Portuguese Punjabi Romanian Russian Samoan Scottish Gaelic Serbian Sesotho Shona Sindhi Sinhala Slovak Slovenian Somali Spanish Sudanese Swahili Swedish Tajik Tamil Telugu Thai Turkish Ukrainian Urdu Uzbek Vietnamese Welsh Xhosa Yiddish Yoruba Zulu