Saksa keel, Saksamaa "ootan saagat" (rahvamaskid) - saksakeelne

"Ma ootan õiget" (Rahva Maskid)

• 4 Vasta
  • 3118 kuvamised

0i liige ja 1i külastaja vaatab.

offline esma 41

• almancax Fanatiker
  • Sõnum: 7382
  • Tase 560
  • Kõik, mida ma olen kogenud ... Tänan, kasvab koos sinuga
"Ma ootan õiget" (Rahva Maskid)
« : 11. veebruar 2008 kell 07:06:37 »
See artikkel räägib tõtt, kuigi valusalt.
Miks meie, inimesed, saame oma tegelikud mõtted?
mis meie jaoks sobib, meie väärtused on
Me kanname maski, et ta ei mõtleks meist halvasti?
Sellest artiklist võib võtta palju asju, isegi kui see on valus.
Me kõik teeme neid vigu tahtmatult.
Miks?
Et teiste silmis hea välja näha.
See tunne on meid enda jaoks nii palju katnud, nii see tegelikult on
Me kõik loeme oma olulisi ja õigeid väärtusi.

Tegin otsuse ise
Lubasin endale, et püüan mitte olla, aga tule peale
Raev meie sees tegi meie silmad, meie südame nii pimedaks
Mõnikord ei saa me isegi tehtud vigadest aru.
Kurb aga tõsi.

Nüüd on artikkel, mida tahan teiega jagada, natuke pikk, kuid
Soovitan teil lugeda.
Ma oleksin tänulik, kui kirjutaksite sel teemal oma tegelikud mõtted.

Minu armastuse ja lugupidamisega

esma ..

VEETUD PAREMALT, OOTAMINE.

Skisofreenia on haigus, mis tähendab mõistuse lõhenemist. Lisaks bioloogilistele ja geneetilistele teguritele võivad eelkõige hariduse ebajärjekindlus, vastuolulised sõnumid või mitmetähenduslikud, mõttetud, hirmutavad sündmused viia vaimse maailma lagunemiseni, mille tulemuseks võib olla tegelikkusest täielik purunemine ja elamine fantaasiamaailm. Kes teab, mida see poiss oli läbi elanud, kuni ta selleni jõudis?

"Mul on hea arstivend, mul on kõik korras, mul pole midagi. Ma tõmbasin paremale, ma ootan." Nii ütles Hüseyin tuppa astudes.

Ta oli kaheksateist aastat vana. Ta oli skisofreeniline patsient. Nagu näeksid silmis kummitust
hirmuga ja tühi pilk nihkus, nagu poleks midagi näinud.
Tema käitumine oli nagu laps. Keeldus suureks saamisest, pööras aega tagasi ja natuke
Tundus, nagu oleks ta naasnud sellesse probleemivabasse ja puhtasse lapse maailma. Võitlus nüüd
Ta oli lahkunud ja sulgenud selle uksed välismaailma poole. Tundmatu
oli maailmas. Tema perekond ei saanud teada, mida ta teeb ja mida ta siis teeb. Ta vältis inimesi, rääkis vahel iseendaga ja naeris. Kuid kummalisel kombel näis ta oma seisundiga rahul olevat. Ja kohalikud kordasid pidevalt sama alusetut ütlust:

"Mul on kõik hästi, mul on kõik korras. Mul on õigus, ma ootan."

Esimene asi, mis talle lapsepõlvest meelde tuli, oli isalt söödud laks. Mäng koju
Ta tuli natuke hilja, kodused inimesed olid tema vastu väga uudishimulikud. "Siin ma olen,
Tema viha täis pilk, keda ta vaatas süütu rõõmuga nagu rõõm, vaatas silma, segunes tähtedega, mida ta nägi söödud laksu ajal. Tema isa ei teadnud, mille peale ta vihastas. Ta oli väga hirmul ja läks voodisse ja nuttis.
See, et tema isa oli - torkiv - tööl mõnikord närviline, nii vähe
et ta oli asjade peale vihane, et ta oli tegelikult hea inimene.
oli õppinud. Aga mis viga tal oli? Mõlemad tema isa - teie jaoks
Ma töötan, väsinud teie õe ja teie tuleviku pärast - kas ta ei öelnud?
Kuidas töötas see, kui ta töötas meie heaks ja peksis meid, sest ta oli väsinud ja pettunud? Kas ta maksis meile kätte? Miks?

Mõnikord - mu vana poeg, mu tark poeg - ütles tema isa endale, mõnikord - idioot, kiuslik! -
Ta ei teadnud, millal reageerida, ja ebakindlus näris teda.
Kui ta ei saaks isegi oma isa usaldada, siis keda ta võiks siin maailmas usaldada?

Ema oli erinevalt isast väga hell ja ärev. Pidev
Ta läheks talle järele, ütleks -Sa oled haige-, ta ei ütleks midagi muud.
Vahel tundus, et see oli tähelepanust üle koormatud. Kuid ta armastas ennast ja
Ta ei teinud ka tätoveeringuid; sellest oleks võinud piisata. Mõnikord selle armastuse nimel oma isikupära ohverdama
pidi olema, aga peakski olema. Rahustav oli teadmine, et teid on alati armastatud. aga
ei; Kahjuks ei armastanud ema teda alati. Kui tal on hea
See armastus kehtis. See oli tinglik armastus. See, mis emale ei meeldinud
Ta kuulis seda sõna sageli, kui ta midagi tegi - kui ma sünnitasin kivi, mille ma teile lihvisin. Üks
Kui päev ei saanud kesta ja esitas küsimuse - huvitav, kas te pole mu tegelikud vanemad? - hüüdis ema vihaste silmadega - Ära ole rumal, idioot! Mida see vastus tähendas?

Vahel tülitsesid ema ja isa. Täpsemalt tundis ta seda.
Hüüded tulid seestpoolt, nad vaikisid, kui nende juurde läksid. Seal polnud midagi
nad teesklesid seda. Kuid kodus oleks mõneks päevaks vaikne pinge. Toas
need olid mäed, need pingelised ajad. Milles oli probleem, ta ei saanud kunagi aru. Miks nii
kas nad ei ütleks Öelge neile, kui on probleem, muidu tore vestlus
nad tahaksid. Kas nii oli parem? Nüüd oli ta pahur poiss. Kui külaline nende majja tuli, nautis ta natuke. Ükskõik kui vanemad närvilised olid, naeratasid nad külalise kõrval. Talle meeldis neid näha nii õnnelikke, viisakaid ja jutukaid, isegi kui nad valetasid. Talle meeldis, aga miks nad nii ei käitunud, kui meie juures olime? Meilt, naabritelt
Kas me olime vähem väärt?
Tema puhtusest hoolimatus põhjustas talle visiitidel probleeme.
Naaber, kelle vanemad nimetavad maja -põrguks, on nende majas külaline
Õhk puhus külmalt, kui päeval, mil ta teda kutsus - Haige pask -. Vanem õde
näpistas. Kas ta ütles oma nime valesti või valesti? Kas see polnud nimi? Miks nii
nad ütlesid siis?

Sissetulevate ja väljaminevate arvude suurenedes kasvasid ka vastuolud.
"Kas need tüütud tüübid tulevad jälle? / Oh söör, mis kasu sellest on?"
"See Ayten on ka naeruväärne, kallis / sul on õigus, Aytenci, naapar sa?"
"Ma soovin, et sa ütlesid, et teda pole kodus, mu poeg / Usu, et me igatsesime seda nii väga."

Ta pandi kõrvale, jälgides enamasti vaikides. Sellest keerulisest mängust
mis reegel oli? Ta tervitas algkooli algust kui põgenemist koduste probleemide eest.
Kuid mustad põlled oleksid olnud paremad ilma kergemeelsete piiranguteta. Eriti
Tore oleks, kui poleks olnud pahuraid õpetajaid, kes vahel karjuvad vanu kõnesid ja vahel ka vihast. Nad rääkisid loengutes erinevalt, koridorides erinevalt.

"Tulevik on teie kätes / sa oled pahandus!"
"Loete seda läbi ja saate suureks inimeseks / te ei saa mees!"
"Teil on selle riigi lootus / ma pean teid iga päev peksma!"
"Atatürk jättis selle riigi teile / lollid!"

Ta ei saanud enamikust asjadest aru. Nad õpetasid Atatürki enne ja pärast ning alati
isegi kehalise kasvatuse tunnis. "Ta on suurim! Ta päästis meid. Ta lõi rahva."
Kuid Huseyin õppis vanaisalt: "Jumal on suurim, ainus looja".
Ühel päeval küsis ta oma õpetajalt: "Kas see on suur Jumal või Atatürk?" ta küsis. Õpetaja tagurpidi
Ta põrnitses ja ütles: "Ärge esitage enam nii naeruväärseid küsimusi, see oleks halb." Hirmul
uuesti. Ta oli harjunud kartma. Maailm oli õudne. Kuidas see oleks kaitstud?

Algklasside õpetaja oli petmise peale väga vihane. Kord petmine eksamil
ta peksis oma sõpra ringi keskel, isegi
see puhus. Koopia oli halb, ei tohiks olla. See pole kunagi nii läinud. Viimasel aastal
Nad osalesid algkoolide vahelisel viktoriinivõistlusel. Lõppvõistlusel
tema õpetaja pöördus nende poole ja ütles: "Tuleb selline küsimus ja vastus on selline."
sosistas ta. Ta ignoreeris seda. Kas eksemplar polnud halb? Õpetaja ise
Küllap ta proovis. Pärast võistlust ütles õpetaja: "Miks te mind ei kuulanud?
Ma ütlesin teile vastuse. Mis oleks, kui kaotaksite võistluse? "
põhjalikult segatud. Ühel päeval ootas keegi, et öelda: "Need olid kaamera naljad." Aga mis siis, kui mitte?

Kui ta vaid suudaks vastuolusid meeles hoida! Ilmselt peaks ta need ise ja ise välja nuputama. Kui saab. Päris hea oli vaikne olla. Juba põhikoolis ütlesid õpetajad alati: "Vaikne! Ära räägi liiga palju, las ma näen!" ütleks ta. Aga keskkoolis
õpetajad ütlesid: "Miks sa kallilt vaatad, käi tunnis natuke nagu sina?
Ärge olge vaikne ja käitu, kui ütlete, et see rahvas on lammaste tõttu tagurlik
See jäi ka vastuolusse.

Kui ta poleks kasvanud. Tore oleks, kui ta oleks alati väikeseks poisiks jäänud. Juba
"Sa oled ikka nagu laps," reageeris ema sageli sellele, et mängis oma toas mänguasjadega üksi ja rääkis nendega.

Kui ta jõudis noorukiikka, hakkas ta kogema kummalisi asju. Kõik, mida ta teadis
tema kehas toimus asju, mida ta ei teadnud enne seda päeva. Kuid ta ei saanud seda kelleltki küsida.
noh, ta ei selgitanud korralikult, mis temaga toimus. Nad ütlesid häbi ja vaikisid.
"Kas tüdrukutel on midagi?"
Kolme kuu jooksul õppis ta oma sõpradega üksi isegi oma küsimustele vastuse.
Jällegi kuluks tal aastaid, kuni ta parandas kuhja, mida ta arvas tol ajal õppinud olevat.

Ta oli tüdrukutega alati hädas. Sõbrad irvitasid teda, sest ta polnud tüdruk, kellega ta käis. Ta oli ärritunud. Peaaegu ainult selleks, et sellest pilkamisest vabaneda, oli tal tüdruk, kes talle meeldis. Ta hakkas vahetundide ajal temaga rääkima. Võiks isegi öelda, et ta armus temasse .. Kuid seekord naeruvääristati teda armumise pärast.

Miks inimesed sellised olid? Ühel päeval vahetunnis meeldis tüdrukule "Ma armastan sind"
see tähendas seda. Ta ütles. Kuid neiu hakkas nutma.
kaebas õpetaja. Muidugi peksis õpetaja teda. Ta oli väga ärritunud. Ta läks tüdruku juurde olukorda parandama, vabandas ja ütles: "Olgu, sa ei meeldi mulle." Kuid neiu nuttis ka selle pärast. Talle kaebati uuesti, teda peksti uuesti, ta ei saanud ikkagi aru, mis toimub.
Need tüdrukud olid ka imelikud.

Tema huvi pöördus tüdrukute vastu väljaspool kooli. Reisimine koos vanemate, kogenud vendadega
alustas. Ta võiks neilt palju õppida. Ta õppis ka. Ta hakkas tänavatel hulkuma ja mööduvate tüdrukutega rääkima. "Uf vend, vaata seda tüdrukut, ta on ilus." "Tõesti, Huseyin, milline mesilastüdruk? Ta vaatab sind, mu poeg, see on peamine." "Pole venda, las ma lasen selle tüübi küljes olla. Vaata, ta on toredam. Kas pole, vend Ali?"

Kahjuks ei olnud. Tüdruk, kelle ta ütles "toredam" ja karjus, oli Ali õde. Ta pääses mõne needusega. Hulkuvate tüdrukute küljes oli hea riputada ja vallatud tüdrukud oleksid meie õde.

Kuid kas asjad, mida me nimetasime, ei hüljanud meiesuguse vanemat õde või venda?
Huvitav, kes kus ja kus tema õega praegu rääkis?

Talle tekitas see topeltstandard vastikust. Kui ta ei suutnud, oli see lahendav. Sõprade ringis oli soovitav kohtuda liiga paljude tüdrukutega. Populaarsel poisil pidi olema palju tüdruksõpru. Kuid tüdrukutel ei olnud hea poistega liiga palju käia, nad sõid "cheddari" templi. Kellega siis mehed kohtaksid? Näiteks meeldis tema vanematele, et ta reisis koos sõbrannadega. Kuid tema õde mehega kohtumist tekitas majas viibijate suurim hirm. Kui tütarlaps talle helistas, rändasid tema poole pilgud "lõvipoeg". Kuid tema õde on mees
Kui ta helistaks, oleks majas põrgu.

"Need vastuolud ajavad mind hulluks," ütles ta. Ta tundis lõppu
justkui. Väga tore on Koraani lugeda ja selles käske täita.
Ta oli õppinud keskkooliaastatel. Tema vanemad ei lugenud Koraani, vaid "lugemist
Nad ütleksid: "Ma pean lugema, see on hea."
Need vastuolud olid nüüd normaalsed; Ta ei peatunud sellel eriti.
Ta õppis, avaldas muljet, asus Namazasse. Ja ta peaks olema tüdrukutega eemal
oli õppinud. Ta vähendas oma lähedust sõbrannadega. Ta lõpetas õlle joomise. Ta ei vaadanud televiisorit,
läks vestlustele. Ühel päeval nägi ta oma vanemaid sosistamas.

Sel õhtul võttis isa ta enda ette ja hakkas rääkima. On probleem
ta sai aru. Ilma probleemita ei rääkinud isa temaga, sest; aga a
ta räägiks, kui probleem peaks tekkima. Lõpuks võttis isa oma keele alt kauna välja:
"Poeg, ära mine liiga kaugele. Sooritage palved ja minge vajadusel baari või ööklubisse.
Lugege ka Koraani, reisige tüdrukutega ja jooge alkoholi. Elage tasakaalus. "
"Kus on öeldud, et see tasakaaluline isa?" ta küsis. Tema isa vihastas ja ütles: "Siin see on
ta kirjutab: "ütles ta, näidates oma peopesa ja laksutades piitsale põske.
Ta ei nutnud enam. Ta üritas teeselda, et teda mõjutatakse. Kuid tema vastupanu nõrgenes.
Ta lahkus nii Koraanist kui ka palvest.

Nende kodudes oli televiisor alati sisse lülitatud. Mõnikord olid ebasündsad programmid.
Teadustaja šokk, šokk! Vaata seda kelmikat! " ekraani oigamise ajal
Ja neid häbistusi näidati kõige üksikasjalikumalt. Tema isa vaatas neid nii ja ütles: "Parandage meelt, parandage meelt! Kivid langevad meile pähe; vaadake, mida need inimesed on teinud." Kui Hüseyin ütles: "Isa, läheme üle teisele kanalile," vastas ta: "Vaatame natuke kallist, ma jälgin huvi pärast, ma pean teadma, mis toimub. Isa pilgus oli kummaline sära, mida ei saanud nimetada uudishimuks. Hussein
ta oli sellest teadlik.

Ta õppis keskkooli viimasel aastal, et peaksite olema poliitikast huvitatud, kuid mitte liiga kaugele minema; kuidas saab olema? Ja ta hakkas jälgima uudistesaateid ja lugema ajalehtedes veerge. Ta õppis palju asju; eriti välispoliitika osas. See pidi olema läänelik. Läänlased olid meist üle. Ei, me olime tipus. Olime lihtsalt veidi tagurlikud. Aga me olime kõige tugevamad, targemad, see rahvas poleks mees. Me armastasime läänlasi, kuid nemad neile ei meeldinud. Need ei meeldinud meile ka, sest nemad ei armastanud meid. Kuid me oleksime pidanud olema nagu nemad ikka, nemad peaksid meid armastama
Isegi kui nad meile ei meeldi.

Eriti kreeklased olid meie vastu väga vaenulikud. Me vihkaksime neid ka. Alati
võitlesime, peksime neid alati. Aga me olime tegelikult vennad. Vahel meilt
öeldi, et nad kardavad. See ajas meid närvi. Miks nad meid kartsid? Kui me vihastaksime liiga palju, tapaksime nad ära. Nad ei peaks meid kartma.

Araablased seevastu ei meeldinud meile alati. Ka need ei meeldinud meile üldse. Aga miks nad meid ei armastanud? Kas me ei armastanud neid alati, tegime alati head? Kuid nad tahtsid meile alati halba teha. Nad oleksid pidanud meid armastama. Kuid me ei oleks pidanud neile meeldima.

Ta mõistus hakkas lagunema. Hakkas tagasi tõmbuma. Tema toast
see lakkas välja tulemast. Teda jahtisid unistused. Tema unistustes oli kõik selge, tema kontroll
oli allpool. See oli vist parim. Kuid miks hakkas ema teda imelikult vaatama?

Enne sõjaväkke minekut soovis ta tööd ja tööd saada. Rakendatud mitmes kohas.
Torpeedo elanike tõttu ei viidud teda esimesele kohale, kuhu ta kandideeris. Tema isa oli maruvihane. "See
Riik kukub torpeedo tõttu kokku. ”Nädal hiljem olid nad õnnelikud, kui leidsid poolehoiu tema taotletud teisele kohale. See oli halb, kui see oli kellegi teise kasuks. Aga see oli hea, kui me seda tegime .

Ta armus tööl tüdrukusse. Nende segaduste hulgas otsis ta haru, millest kinni hoida. Kõik oli katki, see tüdruk oli puhas. Temaga koos muutuks tema elu nagu võluvits. Ta armastaks kindlasti Hüseyinit, vist isegi armastas teda. Eelmisel päeval oli ta mingil põhjusel oma töökohal tema peale karjunud; täpselt nagu tema ema väiksena. See meeldis talle kindlasti, kuid ta ei näidanud seda hästi, kuna ta oli pärit konservatiivsest perekonnast. Talle meeldis eriti see, et ta oli vaikne, reserveeritud tüdruk. Kuid suve saabudes oli see viimane pettumus. Tüdruk, keda ta armastas, kandis mõnikord lühikesi seelikuid. Istudes tõmbas ta pidevalt seelikut, et seda ei saaks näha. Miks ta seda lühikest aega kandis? Oleks mugav, kui ta seda kaua kannaks. Ta ei suutnud seda taluda ja ütles seda ühel päeval. Tüdruk naeratas piinlikult, kuid ei vahetanud oma kleiti.
Siis rändas ta ühel päeval suvel koos oma poiss-sõpradega rannas bikiinidega ringi.
sain teada, et ta ujub "Kuidas nii ???"

See noormees, kes istus minu ees, rääkis ja naeris iseenda üle
Tundus, et ta on päästmise valinud. See elu, need inimesed lapsepõlvest peale
Ta ei suutnud seda lahendada, ei leidnud õiget kompassi, sidusat juhendit, ei talunud enam topeltstandardite vedamist ja metsikuid vastuolusid ning rahu leidis ta ainult tõe eitamisega. See on reegliteta liiklus, need, kes tulevad peale, tagantpoolt
pigistajad, need, kes tahavad teed, nende pärast, kes vannuvad, tõmbas ta oma eluteel paremale. Ta ootas.

"Mul on nüüd kõik korras, mul pole midagi, vend vend, ma olen väga tubli. Mul on õigus, ma ootan."

Kuld on ...
Maailm on fänn. Kuni elu on lühike. Kuna paljud ülesanded on vajalikud. Nii kaua kui siin võidetakse elu igavesti. Kuna maailm ei ole hüljatud. Kuna külalismaailmas on üsna kohtunik ja Kerim. Kuna ei hea ega halb ei jää karistamata. Kuni kahjutu tee on kahjulik tee jõukas. Kuna maised sõbrad ja auastmed on kuni haua väravani.

Muidugi, ta on kõige õnnelikum, Ärge unustage ka edaspidi maailma Ta ei ohverda oma maailma pärast, Ärge rikkuge igavest elu maise elu jaoks, Las ta ei hukku oma eluga, Las ta peab end külaliseks ja tegutseb vastavalt külalistemaja omaniku korraldustele, lase tal avada haua uks ja astuda saadet-i igavikku.
Risale-i Nur (kirjad)

offline emosh

• emosh
  • almancax Fanatiker
  • Sõnum: 965
  • Tase 39
  • Sugu: Daamid
  • :) :) :) esma abla ma özendimmm (:( :(:
Re: "Ma ootan õiget" (Rahva Maskid)
« Vasta #1: 11. veebruar 2008 kell 10:51:25 »
Lugesin neid kõiki ja enne maailma muutmist tuli meelde mõte, inimene peaks ennast muutma, kuid alati on sõnadega midagi lihtne lahendada, see on lõigatud ja tehtud, see hävitatakse ... see on justkui inimene ei saa midagi teha, kuid kõik töötab tema rõõmuga. :(
Õnne, mida me värvime, oli vähemalt nii võlts kui teised!
nagu ingelik mehelik kurat enne, kui nad olid kahpeydi !!!

offline esma 41

• almancax Fanatiker
  • Tase 560
« Vasta #2: 11. veebruar 2008 kell 11:26:40 »
Lugesin neid kõiki ja enne maailma muutmist tuli meelde mõte, inimene peaks ennast muutma, kuid alati on sõnadega midagi lihtne lahendada, see on lõigatud ja tehtud, see hävitatakse ... see on justkui inimene ei saa midagi teha, kuid kõik töötab tema rõõmuga. :(

Mul on hea meel, et lugesid.
emosh ütleb: mõistus peab ennast enne maailma muutmist muutma

emosh, sa kirjutasid väga hästi.
Kui näeme iseenda vigu, enne kui teistest vigu otsime
Võib-olla poleks me teinud mingeid vigu, me ei suutnud.
Kui ainult ...
Maailm on fänn. Kuni elu on lühike. Kuna paljud ülesanded on vajalikud. Nii kaua kui siin võidetakse elu igavesti. Kuna maailm ei ole hüljatud. Kuna külalismaailmas on üsna kohtunik ja Kerim. Kuna ei hea ega halb ei jää karistamata. Kuni kahjutu tee on kahjulik tee jõukas. Kuna maised sõbrad ja auastmed on kuni haua väravani.

Muidugi, ta on kõige õnnelikum, Ärge unustage ka edaspidi maailma Ta ei ohverda oma maailma pärast, Ärge rikkuge igavest elu maise elu jaoks, Las ta ei hukku oma eluga, Las ta peab end külaliseks ja tegutseb vastavalt külalistemaja omaniku korraldustele, lase tal avada haua uks ja astuda saadet-i igavikku.
Risale-i Nur (kirjad)

offline emosh

• emosh
  • almancax Fanatiker
  • Sõnum: 965
  • Tase 39
  • Sugu: Daamid
  • :) :) :) esma abla ma özendimmm (:( :(:
« Vasta #3: 11. veebruar 2008 kell 11:29:56 »

Kui ainult ...

Kas teil jäi kirjutamise ajal puudu suurem osa sellest, mida ma proovisin kirjutada, vist saite aru, Esma 41, olete puudutanud väga head teemat.
Õnne, mida me värvime, oli vähemalt nii võlts kui teised!
nagu ingelik mehelik kurat enne, kui nad olid kahpeydi !!!

offline esma 41

• almancax Fanatiker
  • Tase 560
« Vasta #4: 11. veebruar 2008 kell 11:33:14 »

Kui ainult ...

Kas teil jäi kirjutamise ajal puudu suurem osa sellest, mida ma proovisin kirjutada, vist saite aru, Esma 41, olete puudutanud väga head teemat.

;)

Risale-i Nur (kirjad)

Saksa tõlge | Saksa keele õppimine | Saksa numbrid | Saksa saksa tutvustus
Saksa päevad | Saksa kelimeler | Saksa laulud | Saksa värvid | Foorumi arhiiv

TOETATAVAD KEELED: Afrikaans Albanian Amharic Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bengali Bosnian Bulgarian Catalan Cebuano Chichewa Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Corsican Croatian Czech Danish Dutch English Esperanto Estonian Filipino Finnish French Frisian Galician Georgian German Greek Gujarati Haitian Creole Hausa Hawaiian Hebrew Hindi Hmong Hungarian Icelandic Igbo Indonesian Irish Italian Japanese Javanese Kannada Kazakh Khmer Korean Kurdish (Kurmanji) Kyrgyz Lao Latin Latvian Lithuanian Luxembourgish Macedonian Malagasy Malay Malayalam Maltese Maori Marathi Mongolian Myanmar (Burmese) Nepali Norwegian Pashto Persian Polish Portuguese Punjabi Romanian Russian Samoan Scottish Gaelic Serbian Sesotho Shona Sindhi Sinhala Slovak Slovenian Somali Spanish Sudanese Swahili Swedish Tajik Tamil Telugu Thai Turkish Ukrainian Urdu Uzbek Vietnamese Welsh Xhosa Yiddish Yoruba Zulu