Saksa keel, Saksamaa minu lemmiklaulud - saksa keel

Laulud, mida ma armastan

• 23 Vasta
  • 11592 kuvamised

0i liige ja 1i külastaja vaatab.

offline 3,14

• almancax Fanatiker
  • Sõnum: 7470
  • Tase 140
  • Sugu: laht
Re: Minu lemmiklood
« Vasta #11: 12. novembril 2012 kell 12:19:22 »
-> 78 ... :D
"Olete leidnud kogukonna, mis nõuab heategevuseks, käske headust ja mehi paha. Siin on vabanenud. "Imam, 104.

offline 3,14

• almancax Fanatiker
  • Tase 140
« Vasta #12: 12. novembril 2012 kell 01:57:04 »
-> 77 ... ;)
"Olete leidnud kogukonna, mis nõuab heategevuseks, käske headust ja mehi paha. Siin on vabanenud. "Imam, 104.

offline 3,14

• almancax Fanatiker
  • Tase 140
« Vasta #13: 12. novembril 2012 kell 03:03:32 »
-> 76. aplaus :)

offline esma 41

• almancax Fanatiker
  • Sõnum: 7382
  • Tase 560
  • Kõik, mida ma olen kogenud ... Tänan, kasvab koos sinuga
« Vasta #14: 12. novembril 2012 kell 05:04:41 »

Eriline inimene;  :)

Kõigile väärtustele, mida väärite
Kõigele, millest puudust tunnete
Aasta, mil kohtute
Ja sa elad nendes kaunitarides
Pikk elu
Ma soovin...

Palju õnne sünnipäevaks.
Jumal igatseb sind ja su lähedasi
Andke neile eluiga.

sinu

See laul on mõeldud sulle (ma tean, et sa armastad seda) ....

Palju õnne sünnipäevaks

https://youtu.be/9E_ogXayFbg
Maailm on fänn. Kuni elu on lühike. Kuna paljud ülesanded on vajalikud. Nii kaua kui siin võidetakse elu igavesti. Kuna maailm ei ole hüljatud. Kuna külalismaailmas on üsna kohtunik ja Kerim. Kuna ei hea ega halb ei jää karistamata. Kuni kahjutu tee on kahjulik tee jõukas. Kuna maised sõbrad ja auastmed on kuni haua väravani.

Muidugi, ta on kõige õnnelikum, Ärge unustage ka edaspidi maailma Ta ei ohverda oma maailma pärast, Ärge rikkuge igavest elu maise elu jaoks, Las ta ei hukku oma eluga, Las ta peab end külaliseks ja tegutseb vastavalt külalistemaja omaniku korraldustele, lase tal avada haua uks ja astuda saadet-i igavikku.
Risale-i Nur (kirjad)

offline adaizm on

• Voll Mitglied 2
  • Sõnum: 198
  • Tase 12
  • Sugu: Daamid
« Vasta #15: 12. novembril 2012 kell 08:08:46 »

Pole tähtis, kui ma seda laulu kuulasin, mäletan õnnepumba rallil söödud teatepulka.

https://youtu.be/9E_ogXayFbg
Ma soovin, et olime lapsed kogu aeg. Ainult meie põlved olid lõuendil ...

offline EL-TURCOlt

• almancax Fanatiker
  • Sõnum: 680
  • Tase 52
« Vasta #16: 12. novembril 2012 kell 08:28:13 »

Mida me selle kohta õpime; kas me ei peaks seda kuulama ega taktikepist eemale hoidma
Sa oled nii täiesti ebameeldiv armastus Sendeni baski ...

offline 3,14

• almancax Fanatiker
  • Tase 140
« Vasta #17: 12. novembril 2012 kell 08:38:41 »
-> 75 ;)

offline EL-TURCOlt

• almancax Fanatiker
  • Sõnum: 680
  • Tase 52
« Vasta #18: 12. novembril 2012 kell 08:46:07 »
Sa oled nii täiesti ebameeldiv armastus Sendeni baski ...

offline esma 41

• almancax Fanatiker
  • Tase 560
« Vasta #19: 12. oktoober 2013, kell 02:22:20 »

Asik Veysel

https://www.youtube.com/watch?v=cWG653HxgM4#ws

Veysel Şatıroğlu või nagu teda tuntakse bilinenşık Veysel (s. 25. oktoober 1894, lauluga, Sivas - s. 21. märts 1973), Türgi rahvaluuletaja. Ta on Avşari hõimu Şatırlı oba liige.

elu

Ta sündis Sivrialani külas Sivase Şarkışla rajoonis 1894. aastal. [1] Tema ema oli Gulizar ja isa talupidaja nimega Ahmet, hüüdnimega "Karaca". [1] Kaks Veyseli õde surid pärast piirkonnas laialt levinud rõugete all kannatamist. [1] Hiljem kaotas Veysel sama haiguse tõttu seitsmeaastaselt ühe silma. [1] Tema enda väljenduse järgi: [2]

“Ema õmbles enne lille juurde minekut ilusa kleidi. Läksin näitama Muhsine naist, kes armastab mind selle kandmisega väga. Ta armastas mind. Oli porine päev ja koduteel libisesin ja kukkusin. Ma ei saanud enam üles tõusta. Püüdsin lille kinni ... Lill oli raske. Minu vasakule silmale ilmus lillemees. Kardin tuli alla ka minu paremale silmale vasakule. Sellest päevast alates on maailm minu jaoks vangikong. »

Koos saziga, mille isa ostis meelelahutuse huvides Âşık Veyselile, hakkas ta kõigepealt mängima teiste bardide rahvalaule. 1933. aastal kohatud Ahmet Kutsi Teceri innustusel hakkas ta kirjutama ja laulma oma sõnu .

Minstreli traditsiooni viimaste suurte esindajatena reisis şık Veysel teatud aja jooksul mööda maad ja töötas külainstituutides saz-õpetajana. 1965. aastal kehtestati palk eriseadusega. 1970. aastatel muutsid mõned muusikud nagu Hümeyra, Fikret Kızılok, Esin Afşar Âşık Veyseli sõnu ja tegid need populaarseks. Festivalid toimuvad igal aastal Şarkışlas.

Türgi keel on oma teostes lihtne. Kasutab keelt oskuslikult. Tema luuletustes olid põimitud elurõõm ja kurbus, optimism ja lootusetus. On ka luuletusi, milles ta kritiseerib loodust, ühiskondlikke sündmusi, religiooni ja poliitikat. Tema luuletused on kogutud tema raamatutesse pealkirjaga Ütlused (1944), Sazımdan Sesler (1950) ja Sõbrad mäletavad mind (1970). Pärast tema surma avaldati tema teosed uuesti kõigi luuletuste (1984) nime all.

Ta suri 1973. aastal kopsuvähi tagajärjel.

Allikas: Vikipeedia
Maailm on fänn. Kuni elu on lühike. Kuna paljud ülesanded on vajalikud. Nii kaua kui siin võidetakse elu igavesti. Kuna maailm ei ole hüljatud. Kuna külalismaailmas on üsna kohtunik ja Kerim. Kuna ei hea ega halb ei jää karistamata. Kuni kahjutu tee on kahjulik tee jõukas. Kuna maised sõbrad ja auastmed on kuni haua väravani.

Muidugi, ta on kõige õnnelikum, Ärge unustage ka edaspidi maailma Ta ei ohverda oma maailma pärast, Ärge rikkuge igavest elu maise elu jaoks, Las ta ei hukku oma eluga, Las ta peab end külaliseks ja tegutseb vastavalt külalistemaja omaniku korraldustele, lase tal avada haua uks ja astuda saadet-i igavikku.
Risale-i Nur (kirjad)

offline esma 41

• almancax Fanatiker
  • Tase 560
« Vasta #20: 12. oktoober 2013, kell 02:26:53 »

Ma lähen, mu nimi jääb
 Las sõbrad mäletavad mind
 Tuleb pulm, tuleb puhkus

Elu ei peatu puuris, vaid lendab
 Maailm on nomaad, kellel on võõrastemaja
 Kuu mähib ja möödub aastaid

Hing lahkub kehast
 Suitsuvaba korstna tulekindel pliit
 Tere kallistamine

Mis oleks, kui ma tuleksin, siis läheksin
 Ma ütleksin, et see kasvas päev-päevalt
 Minu koht jääb kummaliseks, mu kodumaa

See õitseb päikese liiki lilli
 Kes naeris, kes naerab
 Murat on vale surm on tõeline

Päev saab hilisel pärastlõunal
 Vaadake, mis teiega juhtub
 Veyseli kulunimi jääb alles

https://www.youtube.com/watch?v=nSKp5ISJtS0#

Risale-i Nur (kirjad)

offline esma 41

• almancax Fanatiker
  • Tase 560
« Vasta #21: 12. oktoober 2013, kell 02:32:39 »
Viigipuu haigla ees

Tuberkuloos on tabatud noorest sõdurist, kellel on naabritütrega hälliplii. See tuleb Yozgati (Akdağmadeni) õhumuutusena. Tema vanemad ei taha noorukile oma tütart näidata. Noormees läheb Istanbuli haiglasse ravile ja laulab aknast nähtud viigipuust inspireerituna järgmise laulu. Tema perekond ei saa tema keha Yozgati tuua. Ta viibib Istanbulis.

Viigipuu esihaiglas

Viigipuu haigla ees
Arst ei leidnud mulle ravimit
Peaarst tuleb, mõru mõru

Olin imelik, see tekitas südames probleeme
   Minu kodumaaks sai käte kodumaa
   Kaevake mu haud otse mäe sisse

Ütle mulle tere, päev, mida ma armastan
 Pange ta pähe, las ta otsustab
 Las ta nutab, et olen ellu jäänud

https://www.youtube.com/watch?v=fhiFI8liAZs#

Risale-i Nur (kirjad)

Saksa tõlge | Saksa keele õppimine | Saksa numbrid | Saksa saksa tutvustus
Saksa päevad | Saksa kelimeler | Saksa laulud | Saksa värvid | Foorumi arhiiv

TOETATAVAD KEELED: Afrikaans Albanian Amharic Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bengali Bosnian Bulgarian Catalan Cebuano Chichewa Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Corsican Croatian Czech Danish Dutch English Esperanto Estonian Filipino Finnish French Frisian Galician Georgian German Greek Gujarati Haitian Creole Hausa Hawaiian Hebrew Hindi Hmong Hungarian Icelandic Igbo Indonesian Irish Italian Japanese Javanese Kannada Kazakh Khmer Korean Kurdish (Kurmanji) Kyrgyz Lao Latin Latvian Lithuanian Luxembourgish Macedonian Malagasy Malay Malayalam Maltese Maori Marathi Mongolian Myanmar (Burmese) Nepali Norwegian Pashto Persian Polish Portuguese Punjabi Romanian Russian Samoan Scottish Gaelic Serbian Sesotho Shona Sindhi Sinhala Slovak Slovenian Somali Spanish Sudanese Swahili Swedish Tajik Tamil Telugu Thai Turkish Ukrainian Urdu Uzbek Vietnamese Welsh Xhosa Yiddish Yoruba Zulu