Saksa keeles saksa keeles saksa keeles - saksa keeles

Ilusad artiklid

• 50 Vasta
  • 17144 kuvamised

0i liige ja 1i külastaja vaatab.

offline 3,14

• almancax Fanatiker
  • Sõnum: 7470
  • Tase 140
  • Sugu: laht
Re: Hea kirjutamine
« Vasta #33: 11. oktoober 2012, kell 03:01:08 »
ELU JA VALIKUD

Michaeli kadestasid kõik. Ta oli alati rõõmsameelne ja ütles ümbritsevale alati positiivseid asju. Kui keegi küsis temalt, kuidas tal läheb, vastas ta: "Ma ei saaks paremaks minna. Ta oli loomulik motivaator. Kui töötajal oli halb päev tööl, käskis Michael tal vaadata olukorra positiivset külge. See Michaeli stiil tegi mind väga uudishimulikuks ja läksin ühel päeval Michaeli juurde ja küsisin;

- Ma ei saa aru! Kuidas saab alati olla nii positiivne inimene? Kuidas seda teha?

Michael vastas: „Igal hommikul ärgates ütlen endale: teil on tänapäeval kaks valikut: kas teil on hea tuju või teil on halb tuju, tehke oma valik. Samuti eelistan olla heas tujus. Kui juhtub midagi halba, võin kas näha ennast ohvrina või õppida sellest midagi. Eelistan ka midagi õppida. Alati, kui keegi mulle oma probleemist räägib, saan teda lihtsalt kuulata või näidata elu positiivset külge. Eelistan ka teist. "

Ma vaidlesin vastu: "Ei, see pole nii lihtne."

"Jah, see on nii lihtne"

Michael vastas ja jätkas: „Elu on seotud võimalustega. Mittevajalikud üksikasjad kõrvale jättes leiate, et iga olukord on võimalus. Teie otsustate, kuidas sündmustele reageerite. Teie valite, kuidas inimesed teie meeleolu mõjutavad. Teie valite, millises meeleolus olete. See, kuidas sa oma elu elad, on ka sinu valik. "

Mõtlesin kaua ja põhjalikult, mida Michael oli öelnud. Mõne aja pärast lahkusin töökohalt, et alustada oma äri. Me kaotasime omavahelise kontakti, kuid sel ajal, kui ma tegin elu osas valiku, mõtlesin sageli tema ja tema elu vaatamise viisi üle.

Mõni aasta hiljem kuulsin, et Michaelil oli tõsine tööõnnetus. Pärast 18 tundi kestnud operatsiooni ja intensiivravi saadeti Michael haiglast välja, selga pandud raudkangidega.

Ma nägin Michaeli 6 kuud pärast õnnetust. Kui ma küsisin, kuidas ta end tunneb, ütles ta: "Ma ei saaks enam paremaks minna, kas soovite mu arme näha?" vastas ta naljatades. Keeldusin tema pakkumisest, kuid küsisin talt, mis õnnetuse ajal tema ajust läbi käis.

Michael vastas: „Esimene asi, mis mulle pähe tuli, oli mu vastsündinud tütre tervis. Põrandal lebades arvasin, et mul on kaks võimalust. Ma kavatsesin kas elada või surra. Valisin elamise. "

"Kas te ei karda? Kas te ei kaotanud teadvust? " Ma küsisin.

Michael vastas: „Parameedikud on mulle alati öelnud, et minuga saab kõik korda. Aga kui mind haiglasse toodi, oli mul tohutult hirm, kui nägin arstide ja õdede nägu. Tema silmad peaaegu karjusid, et ma olen surnud. Sel hetkel sain aru, et pean midagi tegema. "

"Mida sa tegid?" Ma küsisin.

Michael vastas: „Suur naisõde esitas mulle pidevalt küsimusi. Ta küsis, kas mul on millegi suhtes allergia. Hüüdsin: "Jah, ma olen gravitatsiooni suhtes allergiline. Ütlesin neile, kui nad naersid; Valin elamise. Käitage mind nagu elavat inimest, mitte surnut! ”.

Tänu nii arstide andele kui ka uskumatule suhtumisele õnnestus Michaelil ellu jääda. Temalt sain teada, et meil on võimalus igal söögikorral elu täiel rinnal elada.

Meie ellusuhtumine ja vaatenurk on kõik. Seega Ära muretse homse pärast, lase tal homme ennast haletseda. Igal mööduval päeval on piisavalt muresid. Pealegi on täna homme, mille pärast sa eilse päeva pärast muretsesid.

See on tsitaat.
"Olete leidnud kogukonna, mis nõuab heategevuseks, käske headust ja mehi paha. Siin on vabanenud. "Imam, 104.

offline 3,14

• almancax Fanatiker
  • Tase 140
« Vasta #34: 11. oktoober 2012, kell 03:02:19 »
ALATI ON VÕIMALUS

Seal oli äsja abiellunud paar. Abielu esimestel kuudel mõistsid nad, et see pole see, millest nad unistanud on.

Tegelikult nad ei meeldinud üksteisele. Kuigi viimasel ajal pole see nii tihti, enne abiellumist rääkisid nad sageli sellest, kui palju nad üksteist armastasid. Kuid nüüd piisas nende vahel keskmise suurusega võitluseks ühest väikesest sõnast, ühest väikesest juhtumist.

Nad otsustasid ühel õhtul maha istuda ja oma suhte üle vaadata. Kuigi mõlemad ei soovinud lahutada, olid nad teadlikud, et asjad ei lähe nii.

"Mul on idee," ütles mees. "Istutame aeda puu ja kui see puu kuivab kolme kuuga, siis lahutame. Kui see ei kuivaks, siis ärme enam selle peale mõtleme. Jääme sel ajal eraldi ruumidesse."

See huvitav idee meeldis ka daamile. Järgmisel päeval nad läksid ostma puuviljaistiku ja istutasid selle koos aeda. Kuu on möödas. Ühel õhtul kohtusid nad aias. Mõlemal oli veekanister käes ...

See on tsitaat.
"Olete leidnud kogukonna, mis nõuab heategevuseks, käske headust ja mehi paha. Siin on vabanenud. "Imam, 104.

offline 3,14

• almancax Fanatiker
  • Tase 140
« Vasta #35: 11. oktoober 2012, kell 03:04:27 »
KÕIK ON PIISAV ...

Hiljuti kuulsin lennujaamas viimase hetke vestluses isa ja tütart.

Teatati, et lennuk, millega tüdruk kavatseb minna, on kohe õhku tõusmas. Nad seisid turvavärava juures. Nad kallistasid üksteist ja isa ütles: "Ma armastan sind. Olgu kõigest piisav."

Tüdruk vastas: "Isa, päevad, mis me koos veetsime, olid rohkem kui vajalikud. Teie armastust on kõik, mida ma vajan. Samuti soovin, et kõigest oleks teile piisavalt, isa." Nad suudlesid üksteist ja neiu lahkus.

Isa astus akna juurde, mille kõrval ma istusin. Seistes nägin, et ta tahtis ja pidi nutma. Püüdsin eraasjadesse mitte minna; aga "Kas olete kunagi kellegagi hüvasti jätnud, isegi kui teate, et teid lahutatakse alatiseks?" paludes kutsus mind peaaegu vestlusele. Vastasin "jah". Selle ütlemine viis mind mälestusteni, hetkedeni, mil üritasin väljendada armastust ja tänu, mida tundsin oma isa vastu selle eest, mida ta minu heaks tegi. Teades, et tema aeg on piiratud, olin võtnud spetsiaalse aja, et öelda talle, kui oluline see minu jaoks on. Nii et sain aru, mida see mees tunneb.

"Vabandage, et küsisin, aga miks see hüvasti jääb igaveseks?" Ma küsisin. "Ma olen vana; ta elab ka kaugel. Mind ootavad ees tõsised võitlused. Tõsi on see, et tema järgmine visiit on minu matused," ütles ta.

"Kuulsin, kuidas jätsite hüvasti" Las kõigest piisab ". Kas tohin küsida, mida see tähendab?" Ta hakkas naeratama: "Soov minevikust. Ema ja isa ütlesid seda kõigile."
Ta kõhkles hetkeks; Ta nägi välja nagu tahaks täpsemalt meenutada; naeratas ta suurelt.

Ta jätkas: "Kui ütleme" kõigest on piisavalt ", soovime meie ees olevale inimesele elada piisavalt ilu täis elu, et teda elus hoida." Ta pöördus minu poole ja luges peast ette järgmised read.

"Soovin teile piisavalt päikest, et teil oleks helge perspektiiv.
Soovin teile piisavalt vihma, et päikest rohkem armastada.
Soovin teile piisavalt õnne, et hing püsiks elus.
Soovin teile piisavalt valu, et tajuda elu kõige väiksemaid naudinguid suuremana.
Soovin teile piisavalt palka, et teie soovid rahuldada.
Soovin teile piisavalt kaotust, et saaksite hinnata kõike, mis teil on.
Soovin "Tere" piisavalt, et saaksite läbi viimase hüvastijätmise. "

Siis hakkas ta nutma ja kõndis minema.

See on tsitaat.

offline 3,14

• almancax Fanatiker
  • Tase 140
« Vasta #36: 11. oktoober 2012, kell 03:08:59 »
KOTKAKANA

Kunagi pesitsesid kotkad suures mäes. Sellel mäel elas ka kotkas oma 4 munaga. Ühel päeval oli maavärin. Ja üks munadest kukkus mäelt orgu tallu. See talu oli kanafarm.

Farmi kanad otsustasid selle erineva ja tavalisest suurema muna omaks võtta. Vana kana on selle muna ja lapse selle kaitse alla võtnud.

Ühel päeval sündis väike kotkas. Ta nägi enda ümber kanu ja arvas, et ta on kana. Kõik kanad suhtusid temasse ka nagu kana. Samuti armastas ta oma perekonda väga. Sees mõnikord: "kes ma olen?" küsimus oli möödumas. Aga see oli kana. Nii oleks ta pidanud teadma.

Ühel päeval, kui nad talus mänge mängisid, nägi ta üles vaadates rühma kotkaid vabalt lendamas. Ta ütles: "Oh jumal, kui ilusad nad lendavad. Mulle meeldiks lennata nagu nemadki." Kanad naersid selle mõtte üle kõik. Nad ütlesid: "Sa oled kana ja kanad ei saa lennata."

Väike kotkas vaatas nüüd sagedamini taevast ja tahtis lennata nagu lendavad kotkad, et olla vaba. Alati, kui ta sellest ideest oma sõpradele ja perele rääkis, sai ta alati järgmise vastuse. "Sa oled kana. Las need unistused lähevad."

Aja jooksul võttis ka väike kotkas selle mõtte omaks. Ta loobus unistamisest ja otsustas oma elu kana elada. Ja kana, kui tema elu saab otsa! suri kui.

Jaga loost: Sa oled see, mida sa arvad. Kui unistate kunagi kotkaks saamisest, järgige oma unistusi. Mitte kanade sõnu.

See on tsitaat.

offline 3,14

• almancax Fanatiker
  • Tase 140
« Vasta #37: 11. oktoober 2012, kell 03:09:59 »
KIVID PURGIS

Aeg-ajalt toimuvad kursused aja hea ja tulemusliku kasutamise kohta. Ühel neist kursustest ütles aeganõudev õpetaja: "Teeme väikese katse" oma õpilastele, kellest enamik töötab kiiretel ametitel.

Ta pani lauale tohutu purgi. Siis võttis ta kotist välja suured kivitükid, asetas need ettevaatlikult üksteise otsa ja asetas purki. Kui purgis polnud kivitüki jaoks ruumi, küsis ta; "Kas purk on täis?" Kõik klassist vastasid: "Jah, see on täis."

"Nii et see on täis, ah," ütles õpetaja. Ta kummardus kohe üle ja tõmbas väikeste kivikestega ämbri välja ja kallas purgi otsa. Ta võttis purgi pihku ja raputas, väikesed tükid asetsesid suurte kivide paremal ja vasakul küljel. Ta küsis oma õpilastelt uuesti; "Kas purk on täis?"

Õpilased, kes tajusid, et see töö pole nii lihtne kui arvati; Nad ütlesid: "Ei, see pole täpselt täis." "Hästi tehtud," ütles ajakasutuse juhendaja. Seekord võttis ta laua alt välja ämbritäie liiva. Ta valas liiva, kuni rändrahnude ja väikeste kivide vahelised alad olid täielikult täidetud. Ja ta küsis uuesti "Kas purk on täis?" Õpilased hüüdsid: "Ei, see pole täis."

"Hästi tehtud," ütles õpetaja uuesti. Ta hakkas veekannu välja võtma ja purki valama.

Pärast küsimist; "Kuidas õppisite sellest, mida nägite?"

Kindel õpilane hüppas kohe välja; "Saime selle õppetunni. Ükskõik kui kiire on teie päevakava, leiate alati aega uute töökohtade jaoks."

"See on ka tõsi, kuid" ütles aja kasutamise juhendaja; "Peamine õppetund on see, et kui te suuri kivitükke algusest peale purki ei pane, ei saa te neid kunagi hiljem panna."

Ja siis esitas ta küsimuse, mida kõik peaksid endale esitama;

"Millised on teie elus suured kivitükid, kas panete need kõigepealt purki? Või täidate purgi liiva ja veega ning jätate suured tükid välja?"

See on tsitaat.

offline 3,14

• almancax Fanatiker
  • Tase 140
« Vasta #38: 11. oktoober 2012, kell 03:14:43 »
SA PEAKSID TEADMA ...

Seinal rippuvad diplomid ei ole piisavad, et inimesi inimesteks muuta.

Sa peaksid teadma, et ...

Mida rohkem kasutatakse sõna armastus, seda väiksem on tähenduse koormus.

Raske on leida, kust jookseb piir teise inimese murdmata jätmise ja tema veendumuste kaitsmise vahel.

Päris sõprade vahel pole vahet. Ka sinu tõelised armastused.

Kogemusel pole midagi pistmist sellega, kui palju olete pidanud sünnipäevapidusid, vaid milliseid kogemusi olete saanud.

Pere pole alati inimestega koos. Armastust ja usaldust saate õppida inimestelt, kes pole teie sugulased. Perekond ei ole alati bioloogiline.

Parimad sõbrad, olenemata sellest, kui lähedased nad on, võivad aeg-ajalt häirida. Neile on vaja andestada.

Mõnikord ei piisa teistele andestamisest. Mõnikord peavad inimesed suutma endale andestada

Ükskõik kui su süda ka ei nutaks, ei takista maailm seda sinu eest pöördumast.

asjaolud ja sündmused võisid mõjutada seda, kes me oleme. Kuid me ise vastutame selle eest, mis me oleme.

Kui kaks inimest tülitsevad, ei tähenda see, et nad üksteist ei armasta. See ei tähenda, et nad seda ei armastaks.

Iga probleem varjab võimalust omaette. Ja probleem on kääbus võimalustest.

Armastus kaob kiiresti, kahetsus kestab mitu aastat.

Kas Yücel

See on tsitaat.

offline 3,14

• almancax Fanatiker
  • Tase 140
« Vasta #39: 11. oktoober 2012, kell 03:17:15 »
VIIS TOPI

Kujutagem ette, et elu on mäng, mida mängitakse viie palliga, mille viskame õhku:

Need pallid; Meie töö on meie pere, tervis, meie sõprus ja meie ise.

Nendest viiest pallist on meie ainus "töö" kummipall.

Kui selle maha viskame, võime hüpata. Ülejäänud 4 palli on aga klaasist. Kui see kukub, siis see laguneb ja seda ei saa asendada.

Me peame sellest aru saama ja oma elu selle tasakaalu järgi üles ehitama.

Kuid kas me kõik ei murra teisi selle esimese kummikuuli hoidmise nimel?

See on tsitaat.

offline 3,14

• almancax Fanatiker
  • Tase 140
« Vasta #40: 11. oktoober 2012, kell 03:18:57 »
MITU NEELAJAT ON TEILE MAKSUSTANUD?

Üks pääsukestest on armunud mehesse. Ta seati akna ette, kogus kogu oma julguse, kohendas sulgi esiletõstmistega ja olles veendunud, et näeb kaunis välja, lõi ta oma armsa väikese nokaga vastu akent. Klõpsa ... Klõpsa ... Klõpsa ... Mees vaatas klaasi. Kuid ta tegi sees oma asju. Hõivatud! Kes hoidis teda töölt? Väike pääsuke! Põnev pääsuke, kes püüdis oma kiirust maha suruda, avas hinge tõmmates naha armas nahanoka ja sõnad hakkasid valguma.

Kuule mees! Ma armastan sind. Ära küsi miks. Olen sind kaua jälginud. Leidsin täna julguse sõna võtta. Palun avage aken ja laske mind sisse. Elame koos.

Mees välgatas: “Mis veel? Kust sa nüüd tulid? Ei, ma ei saa seda osta, ”ütles ta. Ka tema arutluskäik oli väga rumal: sa oled lind! Kas mõni lind armub inimestesse?

Pääsuke oli piinlik. Ta kummardas pea enda ees. Kuid ta ei andnud alla, tuli mõne aja pärast tagasi akna juurde, naeratas ja proovis veel kord õnne: mees, mees! Tule, ava nüüd oma aken. Võta mind sisse! Ma olen su sõber. Ma ei häiri sind kunagi!

Mees on sihikindel, mees on visa: Ei, ta ütles: "Ei, ma ei saa teid sisse lasta." Kas see oli veidi ebaviisakas, mis see oli, lõi selle lühikeseks. Mul on tööd, mine ära.
Mõni aeg möödus, pääsuke tuli mehe aknale viimast korda: Näe, külm on alanud, mul on väljas külm. Ava see aken, vii mind sisse. Muidu pean rändama kuumadesse kohtadesse. Sest ma elan ainult kuumuses. Te ei kahetse seda, ma lõbustan teid. Sööme koos, vaata, ka sina oled üksi, jagan su üksindust, ütles ta.

MÕNELE EI MEELDI FAKTE KUULA! Mees pahandas selles üksinduse küsimuses. Ta oli väga vihane: ma olen oma üksindusega rahul, ütles ta. Ta palus linnul ta rahule jätta. Ta vallandas selle kohe. Kui pääsuke viimasel katsel ebaõnnestus, kummardas ta pea ja kõndis minema.

Aeg on jälle möödas. Mees mõtles kõigepealt ja tunnistas siis endale: Oh mu arutu pea; ütles. Kui rumal ma olen olnud! Mul oli sõprusevõimalus, mis ilmus ootamatult. Miks ma tema pakkumist vastu ei võtnud? Mul oleks mõnus koos olla, selle asemel, et nüüd niimoodi istuda. Ta kahetses seda, kuid oli juba hilja. Sellegipoolest ei unustanud ta ennast lõõgastamast: kui palavus algab, tuleb mu pääsuke nagunii uuesti. Lasen ta ka sisse ja elan õnnelikku elu. Ja ta ootas väga kaua sooja tulekut. Ta pilk oli teedel. Suvi on kätte jõudnud, teised pääsukesed on saabunud. Aga ... tema oma pole kunagi nähtud. Ta ootas avatud aknaga suve lõpuni, kuid tulutult. Pääsukest polnud! Ta küsis teistelt tulnud pääsukestelt, kuid keegi ei näinud seda.

Lõpuks läks ta targa inimese juurde nõu ja teavet küsima. Ta rääkis, mis juhtus. Tark inimene vahtis meest ja ütles: "Pääsukeste elu on 6 kuud ...." ELUS ON MÕNED VÕIMALUSED, AINULT ÜKS KORDA SAATE KÄES JA EI HINNE, LENDA! ELUS ON MÕNED INIMESED, MÄRKIGE AINULT KORD; Kui te ei tea nende väärtust, põgenevad nad! JA NAD EI KUNAGI TAGASI TAGASI!

Ole ettevaatlik ... ole teadlik ... Ja mõtle sellele; Kui palju pääsukesi olete seni oma aknast taga ajanud?

See on tsitaat.

offline 3,14

• almancax Fanatiker
  • Tase 140
« Vasta #41: 11. oktoober 2012, kell 03:19:51 »
PAKKE NAINE

Kokkade poolest tuntud vana naine oli oma köögis kinni ja tegi süüa õhtusöögile saabuvale pojale ja uuele pruudile. Samale õhtusöögile kutsuti ka vana peretuttav.

Kui oodatud külalised tulid ja lauda istusid, seisid nad silmitsi väga üllatava olukorraga. Toit, mida vanaproua sel õhtul valmistas, oli nii kohutav, et isegi ahnitsev ablas lülitas nende söögiisu välja. Magustoidud lõhnasid jahu järele, kartulid põlesid ja lihapallid olid peaaegu küpseta. Tema poeg, uus pruut ja peretuttav tegid kõik, et naine olukorda ei märkaks, kuid ei saa öelda, et nad söögi ajal väga isuäratavad oleksid.

Lõpuks oli söögikord läbi ja värskelt abiellunud paar läks koju ema käsi suudeldes. Peresõbrad seevastu mõtlesid minna veidi kauem viibides. Pärast poja ja pruudi lahkumist ütles ta vanale naisele:

"Ma tean, et minu nimi on suurepärane kokk. Öelge mulle, miks toit täna õhtul nii halb oli? Ma arvan, et olete kas haige või teil on probleeme," ütles ta.

Vana naine vastas naeratades:
"Ei, mul pole midagi. Ma tegin seda tahtlikult. Pärast seda sööki ei saa mu poeg kunagi murda oma naise südant, tuletades talle iga kahe korra tagant meelde ema sööki."

See on tsitaat.

offline 3,14

• almancax Fanatiker
  • Tase 140
« Vasta #42: 11. oktoober 2012, kell 03:21:45 »
ÄRGE KIIRUSTAGE OTSUST

Ühes külas oli üks vanamees. Ta oli väga vaene, kuid isegi kuningas oli tema peale kade ... Tal oli nii legendaarne valge hobune, et kuningas pakkus selle hobuse eest vanamehele peaaegu kogu oma aarde, kuid ta ei tahtnud meest müüa. .. "See hobune pole minu jaoks hobune; see müüb sõpra, inimsõpra. Ta ütles alati.

See on ühel hommikul üleval, hobust pole. Talupoeg kogunes vana mehe etteotsa: "Sina, vana seniil, oli ilmne, et nad ei jäta seda hobust sulle, vaid varastavad selle. Kui sa selle kuningale müüksid, oleksid sa elanud nagu isandad kuni Nüüd pole sul raha ega viska seda "ütlesid nad ... Vana mees:" Ärge kiirustage otsust. " Ütle: "Ainult hobune on kadunud", "Sest see on tõde. Peale selle on teie tõlgendus ja teie otsus. Kas minu hobuse kaotus on õnnetus või võimalus? Me ei tea seda veel. Sest see on lihtsalt alguses ei tea keegi, kuidas tulla. "

Külarahvas naeris vana seniilse üle. Enne 15 päeva möödumist tuli hobune ühel ööl ootamatult tagasi ... Tuleb välja, et teda ei varastatud, see läks ise mägedesse. Tagasiteel järgnes ta ja tõi orust 12 metsikut hobust. Seda nähes kogunesid külaelanikud ja palusid vanamehe ees vabandust. "Isadus" ütlesid nad: "Teil oli õigus. Teie hobuse kaotus pole õnnetus, see on teie jaoks muutunud nagu jumalakartus, nüüd on teil hobusekari ..."

"Teil on jälle kiire otsustamiseks," ütles vana mees. "Lihtsalt öelge, et hobune on tagasi. See on teada tõde, me ei tea veel, mida see sellest kaugemale toob. See on alles algus. Kuidas saate raamatu üle spekuleerida kohe, kui olete lugenud raamatu esimest sõna esimene lause? " Külarahvas ei teinud seekord vanainimest nalja, kuid nad ütlesid: "See tüüp on tõeline idioot" ...

Vähem kui nädala pärast kukkus vanahärra ainus poeg, kes üritas metshobuseid taltsutada, hobuse seljast maha ja murdis jala. Maja hoolitsenud poeg viibis nüüd kaua voodis. Külarahvas on tagasi vanadusse jõudnud. Nad ütlesid: "Teil oli jälle õigus." Nad ütlesid: "Nende hobuste tõttu ei saa teie ainus poeg pikka aega oma jalga kasutada. Ometi pole kedagi teist, kes teie eest hoolitseks. Nüüd olete vaesem ja vaesem kui varem."

Vana mees vastas: "Teil on varajasel otsustamisel haigus." "Ärge kiirustage nii. Minu poeg murdis jala. See on tõde. See on teie otsusest väljaspool. Kuid ma ei tea, kui tõsi. Elu tuleb niimoodi väikesteks tükkideks ja teile ei öelda kunagi, mis edasi saab. . " Mõni nädal hiljem ründasid vaenlased tohutult suure armeega. Viimase lootusega kutsus kuningas kõik relvast hoidvad noormehed sõjaväkke. Külla tulnud ohvitserid võtsid tööle kõik noored, välja arvatud vanamehe murtud jalaga poeg. Küla leinati. Kuna sõda polnud võimalik võita, teadsid kõik, et lahkunud noored kas surevad või võetakse kinni.

Külarahvas on tagasi vanadusse jõudnud ... Nad ütlesid: "Teil on jälle tõestatud õigus." "Pojal on jalg katki, aga vähemalt on ta koos temaga. Ometi ei saa nad ehk kunagi külla tagasi. Poja murtud jalg pole kahetsusväärne, see osutub õnneks ..."

"Te teete otsuseid varakult," ütles vana mees. "Kuid keegi ei tea, mis juhtub. On ainult üks teada tõde. Minu poeg on minuga, teie omad on sõjaväes ... Kuid ainult Jumal teab, millised neist on õnn ja millised neist pole õnnelikud."

Lao Tzu lõpetas oma loo järgmise nõuandega:

"Ärge tehke kiirustades otsust. Vältige väikest elu viilu ja kogu terviku üle otsustamist. Otsus on vaimseisund peatatud. Kui otsustate, lõpetab mõte mõtlemise, seega areng. Vaatamata sellele mõistus sunnib inimest alati otsuse langetama. Kui reis ei lõpe kunagi. Kui üks tee lõpeb, algab uus. Kui üks uks sulgub, avaneb teine. Jõuate eesmärgini ja näete seal kõrgemat sihtmärki. "

See on tsitaat.

offline 3,14

• almancax Fanatiker
  • Tase 140
« Vasta #43: 11. oktoober 2012, kell 03:22:26 »
TEENE SELLE VÄÄRT

Sultan sattus laevale koos algaja orjaga. Ori polnud kunagi merd näinud ega olnud laeva imet maitsnud. Ta hakkas nutma ja oigama. Ta värises. Nad üritasid väga lohutada, kuid kuidagi ei rahunenud. Sultan oli ärritunud.

Samal ajal kui kõigil oli abi, ilmus laeval üks vanamees sultani ette ja ütles, et kui te luba küsite, siis ma vaikin ta maha. Sultan ütles, et teil on heatahtlikult.

Vana mees käskis, nad viskasid orja merre. Ori uputati mitu korda. Siis haarasid nad selle juustest kinni, tõmbasid laevalt üle. Kui ori laevale lähenes, rippus ta kahe käega roolil, sealt läks laevale ja hakkas ühes nurgas hästi istuma.

Vana mehe töö hämmastas sultanit. "Mis on selle töö tarkus?" ta küsis.

Vana mees vastas: „Ori polnud varem sukeldumist maitsnud. Ta ei teadnud rahu väärtust laeval. Nii on rahu ja õnn, igaüks, kes pole katastroofi näinud, ei suuda rahu hinnata. "

See on tsitaat.

Saksa tõlge | Saksa keele õppimine | Saksa numbrid | Saksa saksa tutvustus
Saksa päevad | Saksa kelimeler | Saksa laulud | Saksa värvid | Foorumi arhiiv

TOETATAVAD KEELED: Afrikaans Albanian Amharic Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bengali Bosnian Bulgarian Catalan Cebuano Chichewa Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Corsican Croatian Czech Danish Dutch English Esperanto Estonian Filipino Finnish French Frisian Galician Georgian German Greek Gujarati Haitian Creole Hausa Hawaiian Hebrew Hindi Hmong Hungarian Icelandic Igbo Indonesian Irish Italian Japanese Javanese Kannada Kazakh Khmer Korean Kurdish (Kurmanji) Kyrgyz Lao Latin Latvian Lithuanian Luxembourgish Macedonian Malagasy Malay Malayalam Maltese Maori Marathi Mongolian Myanmar (Burmese) Nepali Norwegian Pashto Persian Polish Portuguese Punjabi Romanian Russian Samoan Scottish Gaelic Serbian Sesotho Shona Sindhi Sinhala Slovak Slovenian Somali Spanish Sudanese Swahili Swedish Tajik Tamil Telugu Thai Turkish Ukrainian Urdu Uzbek Vietnamese Welsh Xhosa Yiddish Yoruba Zulu