Saksa keeles saksa keeles saksa keeles - saksa keeles

Ilusad artiklid

• 50 Vasta
  • 17143 kuvamised

0i liige ja 1i külastaja vaatab.

offline 3,14

• almancax Fanatiker
  • Sõnum: 7470
  • Tase 140
  • Sugu: laht
Re: Hea kirjutamine
« Vasta #11: 11. oktoober 2012, kell 01:54:12 »
KINGASepp

Kui kingsepp eksponeerib tänaval oma äsja toodud kaupa, a
poiss vaatas teda. Kuna koolid on sulgemas, on sport
kingad olid väga nõutavad. Kuigi kaupa ei peetud luksuseks, vaid väikeseks
poe jaoks piisas sellest. Kui panen neist ilusaima ette, poiss
Ta liikus aknale veidi lähemale. Kuid ta kasutas karku. Ja vaevaliselt ...

Mees heitis talle veel ühe korra pilgu. Tema kohal olevate pükste vasak osa oli pärast põlve alaosa tühi. Sellepärast lendas see vasakule ja paremale.

Tundus, et kingad, mida poiss vaatas, andsid ta endast välja. Mõneks ajaks
see peatus nii. Kui ta unistusest välja tuli ja teele asus, tormas mees poest välja ja ütles:

Kucukk!. ta helistas. Kas olete mõelnud kingade ostmisele? Selle aasta mudelid on suurepärased!

Poiss pöördus tema poole:

Nad on tõesti ilusad! naeratas ta. Aga minu jalg
kaasasündinud puudulik.

Ma arvan, et see pole oluline! mees visati. Täielik inimene selles maailmas
Pole!. Mõnel puudub käsi ja mõnel on jalad. Mõne mõistus või usk.

Väike poiss ei öelnud midagi. Mees jätkas rääkimist:

Kui ainult meie usust puuduks, puuduksid ka meie jalad.

Poiss oli täiesti segaduses. Seekord pöördus ta mehe poole ja ütles:

Ma ei saanud aru! ütles. Miks see nii oleks?

Väga lihtne!. ütles mees. Kui meil pole usku, ei pääse me taevasse. aga
Kui jalgu pole, pole midagi. Juba seal on kõik puudused täidetud. Isegi puuetega inimesed saavad rohkem hüvesid kui terved ...

Väike poiss naeratas veel kord. Valu, mida ta on kannatanud selle päevani,
tundus, et see on kergendatud. Mees osutas aknale:

Ta ütles, et see king, mida te vaatate, näeb teile hea välja! Kas sa tahad proovida?

Poiss raputas pead külili:

Seal on kirjas 30 liiri, ütles ta. Mul pole võimalik seda osta!

Las ma võtan teie jaoks soodushooaja natuke edasi! ütles mees. Sel juhul 20
langeb liirini. Ostate ühe ikkagi ja see on 10 liiri.

Laps mõtleb natuke:

Teine king on kasutu! ütles. Kes selle saab?

Aga sa tegid seda! naeris mees. Müün selle poisile, kellel parem jalg puudu on.

väikese lapse mõistus oli selle sõnaga nõustunud. Mees jätkas:

Pealegi olete ju tudeng, eks? ta küsis.

Lähen kahele! poiss visati. Ma lugesin kokku kolm.

OKEI! ütles mees. Kui teeme üliõpilasele allahindlust 5 TL, jääb see 5-ks
liir. See on ka soodsate hindade tolerantsides. Sel juhul on king teie oma, ma müüsin selle
läinud !.

Kingsepp sisenes poodi siis, kui laps kingseppa segaduses tähistas. Toas
riiulid olid täidetud sama mudeliga, mis talle meeldis. Kuid tüüp tõi vitriini ühe. Pärast tabureti haaramist ja ümber pööramist istus ta poisi ja pani uued kingad jalga. Ja näidates vana ta startis

Minu müük on läbi! ütles. Mul oleks hea meel, kui müüksite selle ka mulle.

Kas sa teed nalja kogeles poiss. Selle alus hakkab läbi saama. Vana raha väärt king?

Sa oled nii võhik, semu .. ütles mees. Antiigist
Igal juhul ei tea. Mida vanem on antiik, seda rohkem raha see maksab. Seetõttu on teie kingad vähemalt 30-40 liiri väärt, ma arvan.

Väike poiss ei suutnud üksteise järel oma vapustustest üle saada.
See pidi olema unenäos. See on teie elu parim unistus. Heitnud pilgu paberrahale, mille mees pigistas oma higistanud peopesadesse, andis ta 10 liiri arve tagasi:

Ta ütles, et mulle piisab 20 liirist .. Alustasite müügihooaega! ..

Tüüp teda välja ei löönud ja võttis raha. Ja vahepeal suudles ta põske. Millegipärast ei mahtunud see sisse. Kui ta müüks kõik oma kaubad ühe päevaga maha, poleks ta sellist õnne leidnud.

Poiss tõusis aeglaselt püsti. Nagu oleks karke vaja
ei kuulnud. Tänades teid sooja naeratusega:

Mu isal oli õigus! ütles. Ma ei pea ärrituma, sest olin invaliid! ... ütles ta.

Autor: Semih
"Olete leidnud kogukonna, mis nõuab heategevuseks, käske headust ja mehi paha. Siin on vabanenud. "Imam, 104.

offline 3,14

• almancax Fanatiker
  • Tase 140
« Vasta #12: 11. oktoober 2012, kell 01:55:52 »
KUI TE EI VÄLJU ÜLE, AVA UKS

Noor ungari kunstnik Arpad Sebesy sai ülesandeks maalida multimiljonär Elmer Kelen. Ülesanne oli eriti keeruline, sest Kelen nõustus andma ainult kolm lühikest poosi. Lõppude lõpuks pidi Sebesy ette lugema suurema osa portreest.

Vaatamata piirangutele oli Sebesy seisukohal, et portree oli Keleniga piisavalt sarnane. Kelen polnud siiski nõus. Üleolev miljonär keeldus portree eest maksmast, väites, et maal erineb temast.

Noor maalikunstnik oli tundide kaupa usinalt tööd teinud, et maalida ja äkki taipas, et tal pole midagi näidata. Kui miljonär stuudiost lahkus, esitas kunstnik taotluse:

- Kas saate kirjutada kirja, milles öeldakse, et lükkasite portree tagasi, kuna see ei tundu teie sarnane?

Kelenil oli hea meel, et ta nii kergelt ellu jäi ja nõustus. Kuud hiljem avas Ungari Kunstnike Liit Budapesti kaunite kunstide galeriis näituse. Keleni telefon hakkas helisema. Mõne aja pärast galeriisse tulles nägi ta, et Sebesy portree oli välja pandud siltiga "Varga portree". Uhke miljonär palus pildi alla laadida. Kui režissöör keeldus, ähvardas Kelen teda kohtusse kaevata, sest maal muudab ta üldsuse mõnitamiseks. Seejärel tõmbas ta välja režissöör Keleni allkirjastatud kirja, milles teatas, et keeldub seda võtmast, kuna maal ei sarnane temaga.

Miljonär mõistis, et pole enam muud valikut, kui maksta ja pilt ära osta. Noorel kunstnikul ei olnud mitte ainult viimane naer, vaid tema raskused muutusid kasumlikuks tehinguks. Sest kui miljonär üritas maali osta, nägi ta, et hind oli kümme korda kõrgem kui varem.

Nagu näete, keeldus ta raskustes alla andmast. Selle asemel mõtles ta välja viisi, mis avaks pigem loova ja kasuliku ukse, mitte ei annaks vihale ja valule alla. Lühidalt, maalikunstnik avastas väärtusliku põhimõtte:

Uued võimalused külastavad meid sageli rasketel hetkedel, sest kui üks uks sulgub, avaneb teine ​​uks.

See on tsitaat.
"Olete leidnud kogukonna, mis nõuab heategevuseks, käske headust ja mehi paha. Siin on vabanenud. "Imam, 104.

offline 3,14

• almancax Fanatiker
  • Tase 140
« Vasta #13: 11. oktoober 2012, kell 01:56:46 »
Puidust viskamine

Ühel päeval teeb kahe lapsega pere jalutuskäigu. Üks lastest väsib ja palub isal teda kinni hoida. Isa ütleb, et on väsinud. Laps hakkab nutma. Sõna lausumata lõikab isa puult oksa, sirutab oksa noaga sirgeks ja annab pojale.

- "Siin, mu poeg, ütleb ta sulle toreda hobuse."

Laps sõidab rõõmsalt, hüppab ja lööb hobust ja võtab kodutee. Isa pöördub naerdes tütre poole ja ütleb:

- "See on elu, tüdruk. Mõnikord tunned end vaimselt või füüsiliselt väga väsinuna. Siis leia endale staariga hobune ja liigu rõõmuga edasi. See hobune võib olla sõber, laul, luuletus, lill, laps naerata. "ütleb ta.

Igaüks, kes ringi vaatab ja sellist hobust otsib, võib selle üles leida. Pidage alati meeles, et mida raskem on elu, seda võimatum elu muutub.

See on tsitaat.

offline 3,14

• almancax Fanatiker
  • Tase 140
« Vasta #14: 11. oktoober 2012, kell 01:58:10 »
HOOLEME SEES

Inimkond on alati õnne põlanud ... Alati kaebab, on alati igav ...

Ühel päeval otsustasid inglid oma õnne varjata.

"Varjame selle ära, las neil on raske. Võib-olla hindavad nad seda, sest neil on raske. "

nad alustasid arutelu öeldes. Probleem oli suur. Sest õnne varjata polnud lihtne. Mõni ütleb: "Peidame selle Everesti otsa", mõni
Ta ütles: "Atlandi ookeani põhja." Taj Mahali kuppel, Meka tänavad, itaalia laud, haigla vastsündinud tuba, jäätisekoonus, sigaretipakk, tulbiaed ... Nad mõtlesid paljudele kohtadele, kuid ükski neist polnud piisavalt keeruline.

Seepeale ütles üks inglitest: "PIDEME SEE PIDEMA." "Keegi ei mõtleks sisse vaadata"

Sellest päevast alates on inimeste sees peitunud õnn ...

Ükski õnn ei tule lihtsalt. Inimeste nägu ei naera kergelt ... Tööjõus ja inimestes peituv õnn. Ei kellegi teise leivas, kellegi teise majas ega ka milleski muus ......

Nii et jälgige seestpoolt.

Unustad väliskülje, vaatad sisse ...

Postitanud: aybike

offline 3,14

• almancax Fanatiker
  • Tase 140
« Vasta #15: 11. oktoober 2012, kell 01:59:18 »
KUULA ELU SISSE ...

Noor mänedžer läbis oma uues Jaguaris püstitatud naabruskonda natuke kiiresti. Ta keskendus rohkem teeservale, arvates, et parkinud autodest võib välja hüpata laps. Kui nägi, et midagi teele hüppas, pidurdas ta kohe, kuid laps ei hüpanud teele enne, kui sõiduk peatus. Selle asemel põrutas tema uhiuue auto külgukse ette suur kivi.

Mees laadis kiiresti piduri ja taganes ruumi, kuhu kivi visati. Ärritunult hüppas noormees oma autost välja, haaras kivi viskava poisi ja pigistas selle lähedal asuva pargitud auto keresse. Seda tehes karjus ta:
- Mis sa arvad, mida sa teed, pätt? Mida see tähendab, et sa teed? See on uhiuus ja kallis auto, mida olete näinud, ja ma pean maksma kerepoele palju raha, et teie hävitatud koht korda teha. Miks sa seda tegid?

Väike poiss oli kurb ja süüdi.

- Palun, onu, palun ära vihasta. Mul on väga kahju, aga mida ma veel teha saaksin? Viskasin kivi, sest teised autod ei peatunud, kuigi osutasin.

Poiss osutas pargitud auto tagaküljele, pühkides käe tagant pisarad silmist.

- Mu vend on seal. Ta kukkus nõlvalt alla ja kukkus ratastoolist välja ja ma ei saa teda tõsta.

Poiss raputas nüüd luksumisest õlgu ja küsis segaduses mehelt:

- Kas saaksite aidata mul teda üles tõsta ja ratastooli istuda? Ma arvan, et mu vend sai vigastada ja ta on minu jaoks liiga raske.

Teadmata, mida öelda, neelas noor valitseja kurgusõlmest välja ja üritas sellest lahti saada. Ta tõstis maas lamava invaliidistunud lapse üles ja pani ratastooli, võttis taskust välja puhta ja triigitud taskurätiku ning pühkis ettevaatlikult tekkinud haavad ja marrastused ning veritsesid erinevates osades. Noor mees, kes oli liiga emotsionaalne, et midagi öelda, vahtis poissi, kes lükkas venna ratastooli ja aeglaselt minema. Tema tagasipöördumine Jaguari kaubamärgi autosse oli aeglane ja tee tuli talle liiga pikk. Kivi jäljed auto külguksel olid sügavad ja hästi nähtavad, kuid mees ei lasknud seda kunagi parandada.

Ta hoidis rada seal, et mitte unustada järgmist teadet:

Ärge kunagi läbige elu nii kiiresti, et keegi peaks teie peatamiseks ja teie tähelepanu saamiseks kive viskama. Jumal sosistab meie hingele ja räägib südamega. Mõnikord, kui meil pole aega teda kuulata, peab ta meid kividega loopima.

Kuula sosinat või oota kivi. Valik on sinu...

See on tsitaat.

offline 3,14

• almancax Fanatiker
  • Tase 140
« Vasta #16: 11. oktoober 2012, kell 02:07:55 »
Üksinduse juhtumid

Keegi üksi ei saa kellelegi head hommikust öelda.
Ta paneb lauale ühe taldriku, lusika, kahvli ja noa.
See ei pea ootama valamu äravoolu.
Ta ostab alati ühe pileti. Kõrvaliste iste on kas tühi või istub keegi, keda ta ei tunne.
Kõik vestlused on omaette.
Oma telefonile helistavad ainult need, kes valivad numbri valesti.
Postkastis on ainult arved.
Kinos vaatab ta filmi kelleltki käest kinni võtmata.
Ta kustutab tuled alati ise.
Ta kohtub iseendaga ainult oma peeglis.
Hambahari ei segune kunagi kellegi teise harjaga.
Keegi ei pea kellegi sünnipäeva meeles pidama ja kellelgi pole tema oma.
Ta jälgib kanalit, mida soovib, kuid ei saa jagada saadud naudingut ega vihkamist, mida ta tunneb.
Ta läheb magama just siis, kui soovib, kuid kuulmata sõna "Andku Jumal teile hingerahu".
Ta nimetab ainult enda palveid "aminiks".
Ta lihtsalt masseerib ennast.
See lihtsalt soojendab teie enda käsi.
Ta mõtleb ainult "iseendast", kuulab "iseennast".
Ta ei mõista kedagi, sealhulgas ka "iseennast".
Ta ei kuule oma nime kelleltki, ta ei pea kellegi nime hääldama.
Ta ei jaga midagi, ka üksindust.
Kõik on salajane, tunnistatakse iga mälestust.
Ta kritiseerib ennast ägedalt ja kaitseb ennast uuesti.
Kõige rohkem kadestab ta oma sokke.
Ta elab üksi, üksi, kuid ta mitte ainult ei ela, vaid on ka surnud.

See on tsitaat.

offline 3,14

• almancax Fanatiker
  • Tase 140
« Vasta #17: 11. oktoober 2012, kell 02:08:41 »
TESTAMENT

Vana isa, kes on suremas, kutsub oma kolm poega oma voodi ette ja teeb neile testamendi:

- Mu pojad, kui ma suren, tahan jagada 17 kaamelit, mis mulle kuuluvad, et te üksteisse ei langeks. Pärandina jätan pool kaamelit vanemale pojale, kolmandiku mediaanile ja ühe üheksanda pojale.

Pärast isa surma tulevad vennad kokku, et jagada pärandit vastavalt isa tahtele. Kuid nad lihtsalt ei saa sellest välja. Nad ei saa jagada pärandit nii, nagu nende isad soovivad. Sest arvu 17 ei saa jagada 2-ga, 3-ga ega 9-ga.

"Selle tööga saab hakkama ainult küla kogenud vana tark!" nad mõtlevad, lähevad tema juurde ja peavad nõu. Tark inimene:

- Mul on kaamel, võta see ja arvuta see ümber! "Pojad, olles sellest suuremeelsusest üllatunud, üritavad jagada 18 kaamelit. Kõigepealt jagavad nad selle kaheks, vanem poeg saab oma osa 2 kaamelist. Kaamel võtab ka Hiljem, kui nad jagavad kaameli üheksaks, võtavad nad ka 9 kaamelit koos noorema pojaga.

Tark inimene naerab ja ütleb:

- "Noh siis!" ta ütleb. "Nüüd, kui probleem on lahendatud, võtan kaameli tagasi."

Tark inimene siseneb juhtumisse katalüsaatorina, nagu ka teave, pärast lahenduse pakkumist ta lahkub. See aitab inimestel probleemi lahendada, kuid mitte vähem iseennast. Eriti mis ei vähene, vaid suureneb koos armastuse ja teadmistega, Sellel on ammendamatu omadus ja ilu. See on tark ja tark inimene.

See on tsitaat.

offline 3,14

• almancax Fanatiker
  • Tase 140
« Vasta #18: 11. oktoober 2012, kell 02:10:17 »
SULTAN MURAD

Sultan Murad Han oli sel päeval „meeldiv”. See näeb välja ärev. Tundub, nagu tahaks ta midagi öelda, siis loobub. Pole nii õnnelik, aga pole ka kurb. Suurvisiir Siyavuş Pasha küsib:

- Hayrola, sir, midagi häirib teid?
- Nägin õhtul kummalist und.
- Ma loodan, et see on hea ...
- Saame teada, kas see on halb või mitte.
- Kuidas nii?
- Ole valmis, me läheme välja.

Ja nad asusid teele varjatult kaheks mullaks. Ilmselt on sultan endiselt oma unistuse mõju all ja teab, kuhu ta läheb. Seriaal astub otsustavaid samme Beyazıti poole, pöördub tagasi Vefa poole ja õõtsub Zeyrekist alla. Hingake Unkapanı ümbruses. Ta vaatab hoolikamalt ringi. Just siis puhkes maas lebav laip neile silma ja küsis:

- Kes see on?
- Oh mu õpetaja, nad ütlevad, et ära sellega jama.
- Ta on joodik!
- Kuidas sa tead?
- Anna meile teada. Meie naaber nelikümmend aastat ...

Teine sisestab üksikasjad:

- Tead mida? Tegelikult on ta hea kunstnik. See töötab Azaplarçarsısıs. Ta valmistab oma hobuserauad ... Kuid teenitud raha kulutab joogile ja prostitutsioonile. Ta tassib oma koju pudeli veini ja kui seal on mõni kuulus naine, siis järgneb ta talle.

Eriti vanur on väga vihane:

- Kui soovite, küsige naabrite käest. Vaatame, kas keegi teda koguduses nägi.

Ühesõnaga, kohalik annetaja läheb taha. On selge, et meie varjatud riiete mullad jäävad alles! Just siis, kui Vizier taastub, lõikab sultan oma teed:

- Kus?
- Ma ei tea, küllap eelistaksite sellest tüübist eemale hoida.
- Kõik, see kaob. Ma ei saa kellelegi midagi öelda ... Kuid me ei saa minna, need on ühel või teisel viisil meie teemad. Aare on vaja täiendada.
- Noh, me saadame paleest paar õpetajat, me saame katkust lahti.
- Ei, me pole veel unes tarkust suutnud välja mõelda.
- Mida sa siis käskid mul teha?
- Jätka mudimist ... Peame vähemalt keha eemaldama.
- Oh härra, kuidas me selle üles saame?
- Me saame selle üles.
- Ära tee seda, ära, mu sultan, seda tuleb pesta ja puhastada. Ettepanek, ettepanek ...
- Ära muretse, ma teen seda. Kuid kõigepealt peame leidma gaasiklapi.
- Seal on naabruse mošee, aga ...
- Ei, kui sa oleksid see, kes lahkus, siis kuhu sa tahaksid tõusta?
- Ma ei tea, Hagia Sophiast, Süleymaniye'st, vähemalt Fatihi mošeest ...
- Hagia Sophias ja Süleymaniyes on palju riigiametnikke. Ma ei taha, et mind tuntakse. Kuid te ütlesite Fatihi mošee hästi. Laadime selle üles ...

Ja nad tulevad mošeesse. Vezier jookseb ringi ja leiab varjatud kirstu. Sultan lööb vaskpotid ahju ... Kui meetod on tehtud, pesevad nad selle hästi, keha; Tundub, nagu oleks see ilusam. See on valgus, see süttib tema otsmikul. Tema nägu pole nagu pühak. Ja teie huultelt loetakse sisukat naeratust. Sultani veri on sellele mehele soojenenud ja ka Viiser ... Nad panevad tundmatu sepa vööde, kirstude ja musalla kivi otsa. Kuid palveaega on palju rohkem ... Mingil hetkel läheneb Vizier probleemidega.

- Mu sultan, ütleb ta. Me teeme seda vist valesti ...
- Kuidas nii?
- Põnevusega tõime matused siia küsimata ja uurimata. Kes teab, võib-olla on tal naine, võib-olla orbud?
- Täpselt nii, mis iganes ... Oota oma pead, ma lähen mööda ümbrust ringi.

Juhataja naaseb oma juzi, palvehelmete juurde. Sultan jookseb punkti, kus kummaline seiklus algas. Tegelikult küsib ta ja uurib. Ta leiab sepa maja. Vanad naised avavad ukse. Ta kuulab sündmust vankumatult. Tundub, nagu ootaks surm.

- Halal sinu õigus, mu poeg. Ilmselgelt oled sa väga väsinud.

Naine variseb lävele, rusikad kätele, toetudes oma templidele ... Kas ta nutab? Ei Kuid tema silmad on kitsad, võib-olla sukeldub ta mälestustesse. Miks siis unistuste maailmast lahti raputada ...

- Tead mida, poeg? Öeldakse, et ta on rahutu ja rahutu ... Meie peremees oli sfäär, pbuh. Ta valmistab hobuseraudu õhtuteni ... Kuid keegi ei peaks tema käes veinipudelit nägema; Varem ostis ta seda, mis tal oli.
Siis ta tõi selle ja valas tualetti!

- Miks?
- Et noored ei joo ...
- Üllatus ...
- Siis maksis ta tuntud naiste palgad ja tõi nad koju. Kas ma olen teie aega ostnud? Ma ostsin selle, tavatses ta öelda. Nii et nüüd peate kuulama ... Ta kõnnib minema, ma räägiksin neile legendidest ...
- Vaata! Mida inimesed arvavad?
- Teda ei huvitanud, mida rahvas arvas. Noh, ta käis alati kaugetes mošeedes. Ta peaks seisma sellise imaami taga, ütleks ta. Ta peaks Takbiri võtmise ajal Kaabat nägema.
- Nii palju imaami on nüüd alles?
- Sellepärast jõudis ta varem Sniperi, Sofulari poole ... Isegi ühel päeval; "Vaata sir, ma ütlesin. Teete nii, aga naabritel on halb. Uskuge, teie matused jäävad keskele ..."
- Kas see on nii?
- Öeldes, et kedagi ei tohiks häirida, kaevas ta ise oma aia oma haua. Aga ma surusin. "Kas töö lõpeb hauaga?" Ütlesin ma. Kes sa ennast pesed, kes eemaldad?
- Mida ta siis ütles?
- ta naeris siis kaua; Ta ütles: "Jumal on suur daam. Mis on sultani töö?"

See on tsitaat.

offline 3,14

• almancax Fanatiker
  • Tase 140
« Vasta #19: 11. oktoober 2012, kell 02:11:27 »
STRESSIDE JUHTIMINE

Professor õpetas oma õpilasi stressi maandamisest.

Ta tõstis veeklaasi ja küsis publikult: "Mis te arvate, kui palju see veeklaas kaalub?"

Vastused jäid vahemikku 20–500 grammi.

Siis ütles professor: "Tegelik kaal pole oluline. See sõltub sellest, kui kaua te klaasi käes hoiate. Kui ma hoian seda minut aega, pole probleemi. Kui ma hoian seda tund aega, siis on valu mu paremas käes. Kui ma hoian seda päeva, peate kutsuma kiirabi. see on sama, kuid mida kauem seda hoiate, seda raskem on see teie jaoks. "

"Kui meie mured Kui me kanname seda kogu aeg, ei saa me varem või hiljem seda kanda ja koormad hakkavad üha raskemaks muutuma. Peate vaid klaasi põrandale panema, natuke puhkama ja siis uuesti üles hoidma. "

Peaksime oma koorma vahele jätma ja pärast värskendamist ja puhkamist edasi liikuma. Töölt koju jõudes jätke igavus kõrvale. Ärge kandke seda oma koju. Homme saate selle uuesti kätte saada.

Puhka ja lõdvestu ... Mõelgem, õppigem ja jagagem ... See on sisukas teekond.

See on tsitaat.

offline 3,14

• almancax Fanatiker
  • Tase 140
« Vasta #20: 11. oktoober 2012, kell 02:12:55 »
TÄIUSLIK SÜDA

Noor mees kuulutas, et tema süda on piirkonnas kõige ilusam. Need, kes teda nägid, kinnitasid seda ka. Vana mees, kes oli ootamatult rahvahulgast läbi raiunud, kõndis noormehe poole ja ütles:

"Teie süda pole nii ilus kui minu oma," ütles ta.

Siis vaatas rahvahulk ja noormees vanainimese südamesse. See rabas väga kiiresti, kuid niigi vähestes järelejäänud õõnsustes oli selles liiga palju haavu ja sälke, samuti olid need teravaid nööpe täis. Oli ilmne, et vana mehe vana süda kannatas palju

Inimesed olid üllatunud, kuidas sai vanamees öelda, et see süda on kõige ilusam süda.

"Sa teed vist nalja," naeris noormees ja ütles vanainimesele, "mu süda on sujuvalt täiuslik, samas kui sinu oma on täis pisaraid ja armiarme."

"Õige," vastas vana mees.

"Teie süda näeb välja täiuslik, kuid ma ei muuda kunagi oma vana südant teie vastu. Iga haav, mida näete, näitab inimest, kellele ma armastasin. Ma andsin neile hea meelega tüki oma südamest ja nemad kinkisid mulle tükikese endast. Nii et need tükid mõnikord ei sobi mulle kingitud tükid. Ja nurkades või nende peal olid karedused. Kuid ma armastan neid iga tükki, sest igaüks neist tuletab mulle meelde jagatud armastust ja sõprust. Kuid see on endiselt tühi ja see on näitab, et teised südamed võivad mulle anda oma armastuse ja sõpruse, et nad saaksid need lüngad täita, ja see hoiab mind endiselt selle lootusega.

Nüüd ütle mulle, noormees, milline süda on sinu arvates ilusam? "

Noormehe silmad olid täis armastuse pisaraid. Ta astus vana mehe juurde ja ulatas sõbralikult enda poole ilusa noore südametüki. Vanamehe südames oli ikka palju tühjust. Vana mees asetas südame, mille noormees heldelt kinkis, sektsiooni, kus tema sõbrad olid, tegi sellele sälgud ja sobitas ilusti. Noormees vaatas omaenda südame poole, see polnud enam nii täiuslik ja sujuv kui varem. Kuni vanamees kinkis talle vana, kuid ilusa tüki omaenda südamest.

Lõpuks mõistsid noormees ja sealne rahvahulk tõelise südame ilu.

Just temaga jagatud armastus ja sõprus tegid südame ilusaks. Ükski süda ei saaks olla tõeliselt ilus ilma armastuseta ja ilma.

See on tsitaat.

offline 3,14

• almancax Fanatiker
  • Tase 140
« Vasta #21: 11. oktoober 2012, kell 02:13:52 »
VÄIKE LUGU

Tõeline sündmus Jaapanis on järgmine: Jaapanlased, kes soovisid oma maja sisustada, lõhuksid selle jaoks seina. Jaapani kodudes on tavaliselt kahe puidust seina vahel õõnes ruum. Seina pesemise ajal näeb ta seal sisalikku kinni, kuna tema jalga on kinni jäänud välisküünt. Kui mees seda näeb, tunneb ta end halvasti ja muutub samal ajal uudishimulikuks, kui näeb sisaliku jalas naelu.

See nael naelutati tõenäoliselt 10 aastat tagasi, kui maja ehitati. Niisiis, kuidas sisalik püsis selles asendis 10 aastat liikumata? Kümme aastat elada ilma pimedas seinaruumis liikumata peab olema väga raske.

Nii lõpetab mees töö ja hakkab sisalikku jälgima. Siis tuleb veel üks sisalik, keda ta ei suutnud mõista, kust ta tuli, koos toiduga, mida ta suus kannab ... Nähtav vaatepilt ajab mehe uimaseks. Mis armastus see on? Naelutatud sisalikku on teised sisalikud toitnud 10 aastat.

ÄRA KUNAGI TAPPA ARMASTUST SÜDAMES, ÄRA KUNAGI ARMASTA VÄLJA!

See on tsitaat.

Saksa tõlge | Saksa keele õppimine | Saksa numbrid | Saksa saksa tutvustus
Saksa päevad | Saksa kelimeler | Saksa laulud | Saksa värvid | Foorumi arhiiv

TOETATAVAD KEELED: Afrikaans Albanian Amharic Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bengali Bosnian Bulgarian Catalan Cebuano Chichewa Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Corsican Croatian Czech Danish Dutch English Esperanto Estonian Filipino Finnish French Frisian Galician Georgian German Greek Gujarati Haitian Creole Hausa Hawaiian Hebrew Hindi Hmong Hungarian Icelandic Igbo Indonesian Irish Italian Japanese Javanese Kannada Kazakh Khmer Korean Kurdish (Kurmanji) Kyrgyz Lao Latin Latvian Lithuanian Luxembourgish Macedonian Malagasy Malay Malayalam Maltese Maori Marathi Mongolian Myanmar (Burmese) Nepali Norwegian Pashto Persian Polish Portuguese Punjabi Romanian Russian Samoan Scottish Gaelic Serbian Sesotho Shona Sindhi Sinhala Slovak Slovenian Somali Spanish Sudanese Swahili Swedish Tajik Tamil Telugu Thai Turkish Ukrainian Urdu Uzbek Vietnamese Welsh Xhosa Yiddish Yoruba Zulu