Saksa keel, Saksamaa Meie kaks sõna on korruptsiooni varjatud põhjus - SAKSA

Meie korruptsiooni põhjus peidus kahes sõnas

• 0 Vasta
  • 3912 kuvamised

0i liige ja 1i külastaja vaatab.

offline avcobka

• Juunior Mitglied 1
  • **
  • Sõnum: 10
  • Tase 2
  • Sugu: laht
  • KOTKAD LENDAVAD PÄIKESELE
Meie korruptsiooni põhjus peidus kahes sõnas
« : 03. märts 2006, 04:31:31 »
Artikkel on natuke pikk, kuid soovitan teil seda lugeda.

MINA OLEN ENAYEM
See oli palju aastaid tagasi. Rahva isand! See on nende inimeste teenistus, keda kirjeldatakse kui! Töötasin asutuses. Ühelt poolt kasutavad võimu ja hukkamise haaranud poliitikud neid poliitika hüppelauana, teiselt poolt aga asutuse peateenija administratsioon, kes ei väldi poliitilistele kohtadele ohverdusi ja sina oled mina, kes võitlen raisatud rahva raha ja võimaluste vahel ausana püsimise nimel. Täpsemalt püüdsin seista suure uputuse poolt pühitud oja ees, võitlesin üleujutusega, püüdes end tagasi hoida nii palju kui suutsin. Vähemalt üritasin neid oma võimu all hoida.
Sel ajal sain istmeülemalt korralduse tööriistade abil läbi viia selle inimese ehituse põhikaevamine, kelle maja põles teeninduspiirkonnas, mille eest vastutasin ja kelle kohta öeldi, et ta on väga vilets. ja rahvale kuuluv varustus. Niipea, kui sain korralduse, läksin vastavasse kohta ja läksin ohvrit otsima ja tema taotlust kohapeal nägema. Seda temalt küsides võtsime ohvri, mille leidsin, neljal rattal ja saadeti külla, kus ta maja ehitas. Ma reisisin, lobisesin ja üritasin ohvrit tundma õppida. Kui ta küsis, mida ta teeb, ütles ta: "Ta elab suures linnas, kus elab kümme miljonit inimest, ma ei tea, millises linnaosas tal turg ja väikebuss on". Muidugi olin ma šokeeritud. Kuid teda esitati mulle kui vaest ja ohvrit ning teda kirjeldati kui rõhutut, kelle maja põles.
Olukorrast saadi aru, aga ma muudkui küsisin. Minu teine ​​küsimus: "Kes su maja põletas" oli. Vastus, mille sain, oli jällegi üllatav. Ta ütles, et tema maja oli varemetes, et tema maja, mis oli juba väga vana, kuna seda polnud selles külas aastaid olnud, hävis iseenesest ja et varemed põlesid külalaste mängimise tulekahju tagajärjel varemete seas.
Olukord muutus paremaks, kuid ma küsisin uuesti: "Kuna te elate suures linnas ja teie ettevõte on seal, siis miks te kavatsete siia maja ehitada?" Vastus, mille sain, oli huvitav ja veelgi paljastavam: "Tulen siia suvepuhkuseks ja puhkuseks. Kogun mõlemad ....... oma aeda ja lähen tagasi puhkama. Ma teen maja selle jaoks."
Kuni vestlused käisid, saabus ta ka külla ja teie ohver! Olin tema maja kohapeal näinud. See oli tõepoolest varemetes maja ja osa varemetest oli põlenud.
Ta nägi olukorda paigas, ohvrile! Ma ei öelnud midagi ja tulin tagasi äärmiselt masendunult. Jõudsin asutusse, olles igavleva perspektiivis kohata uut ebaõiglust ja uut vastasseisu talituse juhi või asukohaga. Rääkisin olukorrast, nagu see oli, et tulekahju ei olnud, sissenõudja ei olnud vaene, vastupidi, ta oli rikas ja et suviseks rõõmuks ehitatakse maja.
Kuigi ma selgitasin olukorda selgelt, oli maja kaevamise nõudmine jätkuvalt jumalateenistuse algusest peale. Olin nõudnud, et kaevetööd ei teeks, ja nende aruteludega oli möödas umbes nädal või kümme päeva. Pärast seda oli arutelu lõppenud ja juhendamine katkestati. Just siis tuli mulle tellimus. See uudis oli uudis "Teid saadeti sellest piirkonnast välja".
Ühel päeval asusime mõne aja pärast asutuse vanatüdrukuga teid vaatama, nüüd olen eestkostja. Asusime teele, kus peakorteri vanem sulas auto taga paremal ja mina taga vasakul. Ees oli neljarattaline kapten ja keegi teine. Üksi olles tahtsin küsida ja küsisin maja vundamendi avamise lugu ja mis juhtus. Kui ma ei saanud selget vastust, jätkasin uurimist. Lõpuks tunnistas ta, et see oli parteimehhanismi nõudmine. Küsisin temalt, kas ta oli osalejatele olukorrast rääkinud, kas ta ütles, et taotlus oli ebaõiglane ja õigusvastane ning kas ta kaitses mind ja ütles, et mul on õigus. Sain vastuse, mis oli üllatav, ja see oli vaid kaks sõna, mille eest meie varisemine oli varjatud. Pärast seda, kui ta ütles mulle, et mul on õigus, aga et ta vallandatakse, kui ta seda ei tee, ja et kohale tulnud mees pannakse seda kindlasti tegema, pöördus ta minu poole ja ütles: "Ma olen imeja."
Jah, see on vaid üks neist, mida olen veerandsaja aasta jooksul, mille veetsin rahva teenistuses, kogenud, kuulnud ja näinud, kuid see oli ainult üks. Kõik need olid peidus minu ühel päeval kirjutatavates märkmetes, kuid meie langus ja suutmatus sammu edasi minna peitusid nendes kahes sõnas. "MINA OLEN ENAYEM." See tähendab ühest küljest üksnes poliitilisi ja isiklikke poliitilisi arvutusi, teiselt poolt aga rahva raiskamist koha nimel. Mõlemad mõtlesid endast, mitte rahvusest. Mõlemad ütlesid "mina esimene". Nii et mõlemas oli domineeriv ja prioriteetne "mina". Mõistmine, et me ei saa taastuda, ei saa me lahti, kui me selle ümber ei muuda. See ei paranenud, tundub, et see ei parane kergesti. Mitte ainult selles näites, vaid üldiselt lähevad asjad nii. Kõikjal ja igas kohas. Mis te arvate, mida me pöördume pöördumatu lagunemise poole? Imestagu Jumal meie lõppu. Kas Jumal annab head, palumata head ja tehes head? Ta teeb kurja, kuid me nõuame head. Seda ei juhtu kunagi ilma head tegemata ja hea eest palvetamata.
Osman Karagüzel / Günebakış ajaleht

Saksa tõlge | Saksa keele õppimine | Saksa numbrid | Saksa saksa tutvustus
Saksa päevad | Saksa kelimeler | Saksa laulud | Saksa värvid | Foorumi arhiiv

TOETATAVAD KEELED: Afrikaans Albanian Amharic Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bengali Bosnian Bulgarian Catalan Cebuano Chichewa Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Corsican Croatian Czech Danish Dutch English Esperanto Estonian Filipino Finnish French Frisian Galician Georgian German Greek Gujarati Haitian Creole Hausa Hawaiian Hebrew Hindi Hmong Hungarian Icelandic Igbo Indonesian Irish Italian Japanese Javanese Kannada Kazakh Khmer Korean Kurdish (Kurmanji) Kyrgyz Lao Latin Latvian Lithuanian Luxembourgish Macedonian Malagasy Malay Malayalam Maltese Maori Marathi Mongolian Myanmar (Burmese) Nepali Norwegian Pashto Persian Polish Portuguese Punjabi Romanian Russian Samoan Scottish Gaelic Serbian Sesotho Shona Sindhi Sinhala Slovak Slovenian Somali Spanish Sudanese Swahili Swedish Tajik Tamil Telugu Thai Turkish Ukrainian Urdu Uzbek Vietnamese Welsh Xhosa Yiddish Yoruba Zulu